TERAZ24°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Czy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa się sprawdza? Krótka piłka z komendantem policji

P.Kwiatkowski
Paweł Kwiatkowski sob., 7 kwietnia 2018 08:44
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje już półtora roku. Pozwala obywatelom anonimowo zgłaszać sytuacje, kiedy dochodzi do zagrożenia bezpieczeństwa. O tym, jak to rozwiązanie sprawdza się w praktyce, rozmawialiśmy z podinsp. Krzysztofem Mikułowskim, pełniącym obowiązki komendanta piotrkowskiej policji.
Zdjęcie
Autor: fot. archiwum ePiotrkow.pl

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Jak sprawdza się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa?

To nowe narzędzie, dlatego kładziemy wielki nacisk na jego promowanie. Wg mnie mapa działa dobrze. Być może nie wszyscy rozumieją, jaki jest system działania tej platformy. Pozwala nam we właściwy sposób oceniać zagrożenia i odpowiednio dysponować naszymi siłami. Co ważne, mapa daje obywatelom anonimowość. Wiemy, że jest pewna obawa związana z przekazywaniem informacji. Internet jest na tyle powszechny, że praktycznie każdy ma do niego dostęp. Każdy może więc zgłaszać swoje problemy, bez obaw, że ktoś może się o tym dowiedzieć.

 

Czy na terenie Piotrkowa i powiatu udało się rozwiązać lub zwrócić uwagę na pewne problemy?

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa potwierdziła nasze wcześniejsze spostrzeżenia. Przykładowo zakłócanie spokoju i porządku w okolicy lokali, dyskotek, sklepów z alkoholem. Tak naprawdę zarówno my, jak i obywatele, ciągle uczymy się funkcjonowania mapy. Wiele zgłoszeń było nieprawdziwych. Mieszkańcy zgłaszali nam wyścigi motocyklowe i samochodowe. Policjanci jechali na miejsce i weryfikowali przekazane nam informacje. Często nie byli w stanie potwierdzić zgłoszenia, bo takie zdarzenie miało miejsce np. w weekendy.

 

Czy piotrkowianie chętnie korzystają z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa?

Tak, bardzo chętnie. Nie potrafię odpowiedzieć dokładnie, jeśli chodzi o statystykę, ale zainteresowanie jest duże i niesłabnące. To nas cieszy. Wiadomo, że niektóre zgłoszenia są nietrafione albo nawet złośliwe, ale to jest wkalkulowane w naszą pracę i musimy każdą informację sprawdzić.

 

Czy wprowadzane są modyfikacje, które poprawiają funkcjonowanie tego narzędzia?

Oczywiście, Mapa podlega pewnym zmianom. Dokładamy nowe funkcje. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie miała duży wpływ na poprawę bezpieczeństwa.

 

Rozmawiał Paweł Kwiatkowski

reklama

Komentarze 15

~ryś (gość)

30.10.2022 08:56

Jeżeli uważacie że zgłoszenie jest niepotwierdzone to się mylicie, proszę sprawdzić dane zgłoszenie jak zniknie ikonka z mapy zagrożeń , wtedy uaktywniają się patologiczne zachowania.


~go?ć_gość (gość)

23.08.2022 13:56

Zgłaszam i zaznaczam problem regularnie od długiego czasu i nic nikt z tym nie robi. Do niczego taka mapa.


~go?ć_leszek (gość)

17.09.2021 16:22

Mapa Zagrożeń się nie sprawdza, tzn. Policja nie reaguje na wpisy o łamaniu prawa. Do tego idiotyczne kategorie, np. kłusownictwo, ale już "zwykłych" napaści na ludzi nie można tam zgłosić. Albo jeżdżenia quadami po lesie - a co, jeśli dwukołowymi motorami? Itd. Itp.


~gość (gość)

12.04.2018 20:57

Panie komendanci gorąca prośba przegonić łapaczy samochodów w soboty wyjeżdżałam od bl 72 potrąciła bym pieszą zero widoczności blokują widoczność jak wy nam nie pomożecie zaprosimy media bo to już przesada


~okok (gość)

08.04.2018 10:09

Szefowie coś wymyślają, a ich pracownicy, zwłaszcza na szczeblu komendanta nie mogą tego krytykować, bo stracą stanowiska, a wiadomo, że chcą do zarabiać.
A
Szkoda, że nie zadano Panu Komendantowi pytania - kiedy odchodzi ze stanowiska w Piotrkowie Tryb. i czy to prawda, że już za kilka miesięcy, wręcz niedługo ?????!!!!!



reklama

Dla Ciebie

24°C

Pogoda

Kontakt

Radio