Ćwiczyli, jak gasić las

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Środa, 16 czerwca 202110
Kilka jednostek OSP z terenu gminy Wola Krzysztoporska wzięło udział w organizowanych przez Komendę Miejską PSP w Piotrkowie Trybunalskim oraz Nadleśnictwo Piotrków powiatowych ćwiczeniach pożarniczych pod kryptonimem „Las 2021”. Ćwiczenia przeprowadzono na terenie Nadleśnictwa Piotrków, w okolicach miejscowości Wygoda, gm. Wola Krzysztoporska.

Ładuję galerię...

W ćwiczeniach wzięły m.in. udział: OSP Krzyżanów, OSP Krężna, OSP Bujny, OSP Jeżów i OSP KSRG Wola Krzysztoporska, a także wyznaczone jednostki OSP KSRG z terenu powiatu piotrkowskiego oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza KM PSP w Piotrkowie Trybunalskim. Poprzedziła je odprawa zorganizowana w budynku OSP Krzyżanów, w której udział wziął także wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

 

- Tematem ćwiczeń jest gaszenie pożaru obszarów leśnych, praktyczne sprawdzenie zapisów Powiatowego Planu Ratowniczego oraz „Sposobów postępowania na wypadek powstania pożaru lasu dla Nadleśnictwa Piotrków, w tym poboru wody do celów przeciwpożarowych ze stawu zlokalizowanego w Wygodzie – mówi zastępca komendanta miejskiego PSP w Piotrkowie Trybunalskim bryg. mgr inż. Jan Mielczarek.

 

- Ćwiczenia polegały na organizacji zaopatrzenia wodnego oraz gaszeniu pożaru lasu przy utrzymaniu ciągłości podawanych prądów gaśniczych. Inne założenia miały na celu praktyczne sprawdzenie potencjału ratowniczego oraz doskonalenie umiejętności współdziałania sił i środków podczas działań gaśniczych. W ćwiczeniach udział wzięło 14 zastępów oraz 90 strażaków, w tym 3 zastępy z JRG Piotrków Trybunalski, JRG Koluszki oraz JRG Radomsko - dodają strażacy z OSP Wola Krzysztoporska, którzy, udając się do miejsca docelowego ćwiczeń, natrafili na prawdziwy pożar i sprawnie do ugasili.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Yetti ~Yetti (Gość)17.06.2021 00:42

Nowy wóz dla Krężnej by się przydał,

12


Rozprzanin ~Rozprzanin (Gość)16.06.2021 12:39

Strażakom z tej gminy przydałoby by się więcej ćwiczeń. Piszę to w kontekście zeszłorocznej sławnej sześciodniowej (niekompetentnej) walki z pożarem styrty w Krężnej.

40


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)16.06.2021 20:01

A gdzie komentand strazy lesnej?

10


buahah ~buahah (Gość)16.06.2021 10:26

Krynżna już bezpieczna

41


go?ć_xyz ~go?ć_xyz (Gość)16.06.2021 14:03

Widać że tu najwięcej do powiedzenia mają strażacy których jednostki wyjeżdżają 2,3razy w roku do zdarzenia i na dożynki, a o pożarnictwie nie mają żadnego pojęcia. Myślą że kupią sobie koszulkę z napisem"Fire Brigade Poland" i już są super strażakami a do pożaru jadą w spodenkach i kurtce od koszarowki.
A tak na marginesie, to od strażaków z poszczególnych jednostek z gminy Wola Krzysztoporska możecie się dużo nauczyć ????

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat