Program realizowany jest dzięki funduszom unijnym. O szczegółach na antenie radia Strefa FM mówił Krzysztof Kruszyński, kierownik działu rehabilitacji Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego.
Projekt skierowany jest do pacjentów, którzy przeszli chorobę onkologiczną lub są w jej trakcie. W sposób szczególny do udziału w nim zapraszamy panie, które są po mastektomii, panie z obrzękiem limfatycznym kończyn oraz panów z guzami miednicy – mówił Krzysztof Kruszyński.
Taka rehabilitacja trwa sześć tygodni i jest całkowicie bezpłatna. Przez cały okres jej trwania pacjenci są pod nadzorem lekarza specjalisty.
W ramach rehabilitacji mamy do dyspozycji wszelkie procedury terapeutyczne, które w takich przypadkach są wykonywane. Dostępne są wszelakie formy masaży: masaże klasyczne, masaże limfatyczne oraz mechanicznego drenażu. Mamy także mnóstwo procedur z zakresu kinezyterpaii czy wodolecznictwa. Oprócz tego pacjenci są objęci także wsparciem psychologicznym oraz poradami dietetyka – wyliczał kierownik Kruszyński.
Aby dostać się na taką rehabilitację, wystarczy zlecenie od onkologa.
Jeśli ktoś z naszych pacjentów miałby utrudniony kontakt ze swoim lekarzem, to my organizujemy taką wizytę onkologiczną. Podczas niej dokonywana jest wstępna kwalifikacja – podkreślił Krzysztof Kruszyński.
Każdy, kto chciałby skorzystać z takiej oferty, musi zgłosić się do działu rehabilitacji przy ul. Wolborskiej (II piętro). Wszelką informację można także uzyskać pod numerem telefonu 44 648 03 53 lub na stronie internetowej (TUTAJ).
Komentarze 8