TERAZ1°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Andrzej Czapla straci stanowisko wiceprezesa funduszu

A.Wolski
Artur Wolski niedz., 9 lipca 2017 11:40
Były wiceprezydent Piotrkowa za czasów Waldemara Matusewicza nie będzie wiceprezesem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. PiS odebrał bowiem samorządom nadzór nad tą jednostką, co oznacza, że zarząd WFOŚiGW znajdujący się pod kontrolą PO i PSL powinien zostać odwołany.
Zdjęcie
Autor: fot. archiwum epiotrkow.pl

Teraz funduszem kierować ma radny PiS w powiecie łowickim, Wojciech Miedzianowski. Funkcję wiceprezesa otrzyma Paweł Pitera – donosi „Dziennik Łódzki”. Tyle, że koalicja PO – PSL tak łatwo nie chce oddać lukratywnych stanowisk ludziom z Prawa i Sprawiedliwości. Bowiem zgodnie z ustawą to Zarząd Województwa (na wniosek Rady Nadzorczej) powołuje prezesa i wiceprezesa WFOŚiGW. Trwają jednak przepychanki prawne, które zmiany mogą odwlec tylko w czasie, bowiem w przypadku nie powołania nowych władz przez Zarząd Województwa zrobi to wojewoda. A ten jak wiadomo został rekomendowany przez PiS.

 

W Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi pracuje ok. 100 osób. Prezes zarabia ok. 17.000 złotych brutto, wiceprezesi niewiele mniej.

 

Andrzej Czapla wiele razy zasiadał także w Radzie Miasta. Dwukrotnie kandydował na prezydenta Piotrkowa, najbliżej celu był w 2006 roku jednak przegrał różnicą 505 głosów z Krzysztofem Chojniakiem. Drugie podejście 2010 roku było już o wiele mniej udane.

 

 

Podsumowanie

    Komentarze 28

    reklama

    Dla Ciebie

    1°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio