Advertisement

Zlikwidowali nielegalne składowisko toksycznych odpadów

PolicjaOpoczno Poniedziałek, 03 października 20229
Policjanci z Opoczna, zatrzymali trzy osoby, podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się obrotem nielegalnych, toksycznych odpadów. Wszyscy zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ładuję galerię...

Policjanci z opoczyńskiego wydziału kryminalnego, ustalili, że w jednej z miejscowości w gminie Drzewica, w wynajmowanym magazynie mogą być nielegalnie przechowywane, niebezpieczne dla życia i zdrowia substancje chemiczne. Kryminalni potwierdzili uzyskane informacje.

Na terenie jednej z posesji odnaleźli ciągnik siodłowy z naczepą, wyładowany beczkami i mauzerami z cieczą. Podobne, częściowo ostreczowane beczki były składowane w hali magazynowej. Policjanci zabezpieczyli kilkanaście 300-litrowych beczek oraz 1000 litrowych mauzerów, wypełnionych nieznaną cieczą oraz toksycznym materiałem stałym. Na miejscu obecne były trzy osoby. 39-letnia kobieta oraz jej dwóch kompanów w wieku 28 i 47 lat.  Wszyscy zostali zatrzymani do wyjaśnienia - mówi asp. szt. Barbara Stępień, z KPP w Opocznie.

 

O niebezpiecznym znalezisku powiadomiony został prokurator oraz instytucje nadzorujące ochronę środowiska. Wspólne działania policjantów i prokuratury, potwierdziły przypuszczenia śledczych.

Badania laboratoryjne zabezpieczonych substancji, określiły ich wysoką toksyczność, a tym samym zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi oraz zwierząt.  Dodatkowo w trakcie przeszukania hali policjanci odzyskali skradziony na terenie województwa łódzkiego wózek widłowy - dodaje Barbara Stępień.

 

Ustalenia funkcjonariuszy przeprowadzone w kilku miejscach na terenie kraju, pozwoliły na przedstawienie zatrzymanym zarzutów nielegalnego obrotu odpadami niebezpiecznymi oraz udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd Rejonowy Opocznie, przychylił się do wniosku prokuratora i wobec wszystkich zastosował tymczasowy areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)05.10.2022 08:44

A jak skończyła się sprawa kopalni piasku i zakopywania śmieci ?? Bo chyba nie było opisane na portalu

10


Piotrkowianin Piotrkowianinranga03.10.2022 21:09

Cytuję:
zabezpieczyli kilkanaście 300 litrowych beczek


To kilkanaście czy trzysta?
A jak wygląda ta litrowa beczka?

20


Mhm ~Mhm (Gość)03.10.2022 13:21

Ciekawe czy babke we 2 podcinali

51


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)03.10.2022 17:48

Raczej szum medialny a nie toksyczne odpady w Wolborzu parę lat wstecz media też zrobiły zadymę gdzie zostało parę pojemników z chemia po zamkniętej firmie. Jakoś media nie zajmują sie aferami rządu a tu szuka sie taniej sensacji ale dla pseudo ekologów to woda z mydłem jest niebezpieczna

26


goœć_marcin ~goœć_marcin (Gość)03.10.2022 14:03

Pogratulować Policji w Opocznie dobrej roboty i wysokiej jakości filmu z przeprowadzonej akcji zatrzymania podejrzanych.

32


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat