Advertisement

Zapraszają na wspólne czytanie!

ePiotrkow Czwartek, 01 września 20229020
Już 3 września o godz. 16:30 w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim wspólne czytanie fragmentów „Ballad i romansów”. Wszyscy chętni, którzy przyjdą z własnymi egzemplarzami, otrzymają pamiątkowy stempel akcji. Z kolei już o 17:00 w ramach akcji Narodowe Czytanie odbędzie się koncert zespołu Zelowskie Dzwonki.
fot.: archiwum MBP w Piotrkowie Trybunalskim / zdjęcie poglądowe fot.: archiwum MBP w Piotrkowie Trybunalskim / zdjęcie poglądowe

W trwającym Roku Romantyzmu Polskiego zapraszamy państwa do Narodowego Czytania "Ballad i romansów". Wierzymy że wspólna lektura utworów naszego narodowego wieszcza na nowo ukaże fenomen polskiego romantyzmu i wzbogaci jubileuszowe obchody o ważną refleksję nad naszą kulturą i historią - mówią organizatorzy.

 

Po odczytaniu fragmentów twórczości  Adama Mickiewicza, nadejdzie czas na część koncertową. Muzyczne wrażenia zapewnią artyści z grupy Zelowskie Dzwonki. To jedyny w Polsce zespół grający na dzwonkach ręcznych. Jego dyrygentem - założycielem była duchowna kościoła ewangelicko-reformowanego Wiera Jelinek. Pierwsza próba pierwszego zespołu miała miejsce w marcu 1999, a pierwszy koncert odbył się w Zelowie 4 kwietnia 1999 r. Zespół posiada dwa zestawy dzwonków ręcznych i jeden zestaw dzwonków rurowych ręcznych. 

 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat