Advertisement

ZSP nr 4 w Piotrkowie zaprasza ósmoklasistów

Wtorek, 05 kwietnia 20225
Prezentacje, degustacje własnoręcznie przygotowanych potraw czy fryzjerskie szaleństwo, to tylko część przygotowanych atrakcji, z których mogła skorzystać młodzież, jaka odwiedziła we wtorek (05.04.2022) Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim. Przybyli ósmoklasiści mogli też zapoznać się z ofertą edukacyjną placówki.

Ładuję galerię...

Jesteśmy szkołą zawodową. Kształcimy na kierunkach, które są współcześnie bardzo pożądane. Bazujemy na takich zawodach jak technik żywienia i gospodarstwa domowego, kucharz, fryzjer czy mechanik pojazdów samochodowych. Dużą popularnością cieszy się również technik spedytor. Ogromne znaczenie ma tu fakt, że Piotrków znajduje się w centrum Polski, czyli tu gdzie i centrum logistyczne naszego kraju, więc jest to na pewno kierunek z przyszłością - informuje Magdalena Rol, wicedyrektor ZSP nr 4.

 

Ponadto w tym roku zostanie otwarty w szkole nowy kierunek.

Będzie to magazynier logistyk. Uczniowie tej klasy branżowej, będą uczęszczać na praktyki, do jednego z największych centrów logistycznych w regionie, które objęło ten kierunek patronatem - wyjaśnia Małgorzata Zimna, dyrektor szkoły, która dodaje, że praktyki uczniowie odbywają się nie tylko w Polsce. Jest również możliwość zdobywania praktyki zawodowej podczas wyjazdów zagranicznych, m.in. do Hiszpanii czy do Włoch. Nawiązaliśmy też kontakt ze szkołą z Niemiec i aktualnie przygotowujemy się do kolejnego spotkania, które zaplanowane jest pod koniec maja.

Podczas dnia drzwi otwartych dla zwiedzających dostępne były wszystkie pracownie, m.in. fryzjerska, spedytorska, językowa czy gastronomiczna. Dlaczego warto wybrać ZSP nr 4 w Piotrkowie?

Szkoła znajduje się centrum Piotrkowa. W naszej placówce są zarówno kierunki techniczne, jak i zawodowe. To szkoła, która ma wysoki poziom nauczania, a nauczyciele przekazują wiedzę w taki sposób, aby wynieść z lekcji jak najwięcej. Ponadto wspierają uczniów w trudnych sytuacjach. Można poczuć się tutaj jak w domu - zapewnia Arkadiusz Zawisza, przewodniczący samorządu uczniowskiego ZSP nr 4.


Szkołę dobrze wspominają również jej absolwenci - Te lata, które tutaj spędziłem, bardzo miło wspominam. Często odwiedzam szkołę. Nauczyciele są tu świetni, ale również pomocni w kwestiach pozalekcyjnych. Warto wybrać tę placówkę - zachęca Damian Radomiak absolwent ZSP nr 4, który do ZSP nr 4 uczęszczał 15 lat temu.

 

 
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 4 w Piotrkowie Trybunalskim jest ośrodkiem egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi. Pracownie spełniają standardy egzaminacyjne i dzięki temu uczniowie, którzy na co dzień mają zajęcia w tych pracowniach, zdają w nich również egzaminy zawodowe.

 


 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)06.04.2022 19:40

Pozdrawiam rocznik 99-2002 i panią Eulalię.

20


go?ć_tomek ~go?ć_tomek (Gość)05.04.2022 22:50

Kucharz, fryzjer i mechanik? Jak pieść do oka. raczej mechanik to powinien być w innej podobnej szkole?

10


Łukasz ~Łukasz (Gość)05.04.2022 19:22

Fajna, normalna szkoła i ludziska w porządku :)

20


Łukasz ~Łukasz (Gość)05.04.2022 18:47

Fajna, normalna szkoła i ludziska w porządku.

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat