Wygrana Concordii i przegrana Polonii

Wtorek, 25 maja 20212
W miniony weekend trudne wyjazdowe spotkania rozegrały obie piotrkowskie drużyny piłkarskie. W sobotę lider A-klasy, Concordia wygrała 3:2 z Czarnymi Rozprza. Z kolei pewni utrzymania piłkarze IV-ligowej Polonii przegrali 2:3 z Orłem Nieborów.

Jadąc do Nieborowa, piłkarze Polonii mieli świadomość, że jest to bardzo trudny teren i niestety te obawy potwierdziły się już w pierwszych minutach spotkania. Gospodarze szybko, bo już 8. minucie objęli prowadzenie. Później mecz się wyrównał, obie drużyny miały swoje szanse, ale niestety w 37. minucie to Orzeł zdobył kolejną bramkę. Poloniści nie załamali się tym faktem, rzucili się do ataku i do szatni kontaktową bramkę na 2:1 strzelił Tymek Karasiński.

Druga połowowa spotkania była bardzo wyrównana i obie drużyny przez 45 minut nie mogli zdobyć kolejnej bramki. Zmieniło się to w doliczonym czasie gry, kiedy padły aż dwie. Niestety w 92. minucie to gospodarze podnieśli wynik na 3:1. Polonia mimo to nie odpuściła i dwie minuty później drugą bramkę dla ekipy z Piotrkowa zdobył jej najbardziej doświadczony zawodnik, Daniel Nowaczyk.

W sobotę polonistów czeka wyjazdowe spotkanie przeciwko Zjednoczonym Stryków.

Orzeł Nieborów – Polonia Piotrków 3:2(2:1)

Bramki: 45' Karasiński, 90'+4 Nowaczyk

Polonia: Kamil Bruchajzer, Dawid Przybysz, Mateusz Stolarczyk (62' Jakub Wasilewski), Mateusz Jakubiak, Patryk Kwaśniczko, Marcin Mielczarski, Daniel Nowaczyk, Adam Raszewski (88' Łukasz Modranka), Tymoteusz Karasiński, Daniel Junio, Bruno Jackel (45' Kacper Piotrowski)

Żółte kartki: Raszewski, Junio, Wasilewski, Kwaśniczko

Z kolei piłkarze A-klasowej w sobotę wybrali się na wyjazdowe spotkanie w Rozprzy przeciwko Czarnym. Gospodarze postawili podopiecznym Pawła Płomińskiego bardzo trudne warunki i po pierwszej połowie prowadzili 1:0, ale Concordia kolejny raz w tym sezonie spisała się bardzo dobrze i wygrała 3:2 po dwóch bramkach Artura Jędrzejczyka i jednej Grzegorza Piekarskiego.

Concordia po 23. kolejkach dalej pozostaje niepokonanym liderem piotrkowskiej A-klasy i pewnie zmierza po awans do wyższej klasy rozgrywkowej. W następnej kolejce przy piotrkowianie zmierzą się przy ul. Żwirki z LKS-em Wola Krzysztoporska.

Czarni Rozprza - Concordia Piotrków 2:3(1:0)

Bramki: 65' Piekarski, 78', 80' Jędrzejczyk

Concordia: Jakub Troszok - Karol Ryszka (90' Dawid Maluga), Mateusz Niepsuj (60' Robert Bora), Dawid Cieślak, Krystian Bujakowski, Jakub Adamczyk, Kacper Stecki, Adam Mucha (46' Tomasz Jagiełło), Igor Kwaśniak, Artur Jędrzejczyk (90'+3 Maciej Trzaska), Grzegorz Piekarski (90'+5 Kacper Krzaczyński)

Żółte kartki: Cieślak(2x), Bujakowski

Czerwone kartki: Cieślak