Advertisement

Wolbórz ponownie nr 1 w powiecie

ePiotrkowRegion Piątek, 02 grudnia 20226
W czwartek (01.12.2022) w Łodzi poznaliśmy zwycięzców kolejnego Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego. Wolbórz znów znalazł się w czołówce. W ubiegłym roku było podobnie, a gmina utrzymała w rankingu 1 miejsce spośród samorządów z powiatu piotrkowskiego.

Ładuję galerię...

Celem rankingów jest wyłonienie i promocja jednostek samorządowych, wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na tle regionu. Podstawą oceny są specjalnie dobrane wskaźniki, odnoszące się do różnych wymiarów działalności jednostek samorządowych. Ocenie poddawane są m.in. takie czynniki jak: średnioroczne dochody własne budżetów gmin, wydatki budżetów gmin na inwestycje, czy pozyskiwanie środków zewnętrznych. Przy analizie i ocenie danych organizatorzy współpracują z Głównym Urzędem Statystycznym.

To dla nas duże wyróżnienie, ponieważ ranking polega na ocenie wskaźników ekonomicznych. To nie jest ranking, w którym nagrodę można sobie niejako kupić. Tu twardo mówią liczby, a nasza gmina należy do najbogatszej w powiecie piotrkowskim. Ja wiem, że zaraz podniosą się głosy, że tyle jeszcze mamy potrzeb. Tak, zgadzam się z takimi opiniami, dlatego ze swoim zespołem pracujemy, by sprostać tym potrzebom. Wystarczy przejechać się po gminie, ona się zmienia dla mieszkańców - podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza, który nagrodę odebrał wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Klewinem.

W województwie łódzkim w kategorii gmin wiejskich zwyciężyła Gmina Kleszczów, w kategorii gmin miejsko-wiejskich Gmina Rzgów, a w kategorii gmin miejskich Miasto Brzeziny.

 

Wyniki tegorocznej edycji konkursu dostępne są na stronie internetowej Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego.


Zainteresował temat?

1

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

radny ~radny (Gość)03.12.2022 17:25

A co to za federacja? Skąd bierze kasę na pensje prezesów i dyrektorow czy na utrzymanie swoich siedzib? Czy pieniądze pochodzą z przymusowych składek samorządów, np. za "szkolenia"?

10


Faster ~Faster (Gość)03.12.2022 14:45

Żarcik zapewne

00


Nn ~Nn (Gość)02.12.2022 12:39

A gm.Rozprza na którym miejscu?

10


Miastowy2 ~Miastowy2 (Gość)02.12.2022 17:09

Pierwsze miejsce na papierze od tyłu w oszukiwaniu mieszkańców

21


Ot co ~Ot co (Gość)02.12.2022 18:10

Najlepsze w Wolborzu są Wolborzanki.

11


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat