Advertisement

Więźniowie sprzątali brzegi zalewu

AŚ PiotrkówRegion Czwartek, 21 października 2021430723
Kilkunastu osadzonych odbywających karę pozbawienia wolności w Oddziale Zewnętrznym w Goleszach, posprzątało w środę (20.20.2021) okolice Zalewu Sulejowskiego i trzech pobliskich miejscowości. Łącznie wypełnili aż 50 worków na śmieci.

Skazani zostali skierowani do sprzątania gminy Wolbórz przez Dyrektora Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim na prośbę burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa.

Przez cały dzień udało się posprzątać okolice Zalewu Sulejowskiego oraz miejscowości Swolszewice, Bronisławów i Golesze. Zebrano w sumie 50 worków śmieci. Służba Więzienna chętnie kieruje osadzonych do prac interwencyjnych, dostrzegając w takich inicjatywach - poza możliwością wsparcia lokalnej społeczności - także duże walory resocjalizacyjne.
 

- podkreśla por. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.


Zainteresował temat?

6

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (23)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_iwona ~go?ć_iwona (Gość)21.10.2021 20:24

A pan strażnik siły nie ma się schylić?? Rączki do przodu a nie do tyłu!

17


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)21.10.2021 19:57

A kapo co,nie laska smieci zbierac?nie zhanbia sie prawdziwa praca?

18


No i super ~No i super (Gość)21.10.2021 11:03

Takie sprzątanie, zamiatanie, mycie znaków, sprzątanie przystanków, grabienie liści, odśnieżanie iitd powinni mieć wszyscy którzy jeżdżą po pijaku. I to z kamizelkami "piłem i wsiadłem za kółko".

161


Klajn ~Klajn (Gość)21.10.2021 16:43

Bardzo dobra inicjatywa. Brawo Panowie, jako bywalec Zalewu Sulejowskiego jestem niezmiernie wdzięczny,aż miło będzie posiedzieć nad wodą.

41


Grypsera ~Grypsera (Gość)21.10.2021 12:19

Chyba żart. Jeżeli bym był skazany to do takiej pracy może bym poszedł ale minimum wypłata 4 tys na rękę i maksymalnie 4 godziny pracy dziennie. Ale mówię może tzn musieli by mnie ładnie poprosić.

310


rudy ~rudy (Gość)21.10.2021 15:57

śmiesznie by było jakby sprzątając znaleźli jakąś plantacyjkę haha xD

10


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)21.10.2021 11:06

To ma sens, ludzie się przewietrzą, mają kontakt z ludźmi i przyrodą, nie dziczeją i nie głupieją, bardzo dobra inicjatywa powinna być szeroko stosowana jako element resocjalizacji !

120


Git ~Git (Gość)21.10.2021 10:12

Jakbym za coś garował to napewno bym sie nie zgodził.

110


Hhjjj ~Hhjjj (Gość)21.10.2021 11:32

A barkowie mokre,barkowie tam też by się zdało posprzątać bo kulturalnych ludziskach

30


!!! ~!!! (Gość)21.10.2021 11:13

Mogliby jeszcze posprzątać wokół Zalewu Bugajskiego.

60


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement