Advertisement

Wiceprezes PKO BP Jakub Papierski, laureatem nagrodą im. Lesława A. Pagi

PAPKraj Środa, 29 września 20217031
Wiceprezes PKO Banku Polskiego Jakub Papierski, nadzorujący obszar bankowości inwestycyjnej, został laureatem nagrody im. Lesława A. Pagi - honorowego wyróżnienia przyznawanego raz w roku, którego ideą jest podkreślenie roli, jaką odgrywają w polskiej gospodarce wizjonerzy biznesu - ludzie dynamiczni, niekonwencjonalni i skuteczni w swej pracy.
fot.: PKO BP - Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego fot.: PKO BP - Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego

Papierski został doceniony za umiejętność budowania zespołów na rynku kapitałowym, których marką jest nie tylko profesjonalizm działania i osiąganie ambitnych celów, ale także wzajemne zaufanie. Uznany został za lidera zmiany, który swoją pracą i determinacją w samodoskonaleniu wskazuje drogę innym oraz promuje wysokie standardy działania rynku finansowego w Polsce.

 
„Przyjmuję tę nagrodę z dumą i postrzegam, jako ogromne zobowiązanie. Dziękuję za dostrzeżenie mojej pracy na rzecz rozwoju rynku kapitałowego, z którym jestem związany od samego początku” – powiedział Papierski, odbierając nagrodę.

 
W latach 2005-2009 Jakub Papierski jako przewodniczący kierował pracami Rady Programowej Akademii Liderów Rynku Kapitałowego, która do dziś wykształciła ponad 500 alumnów - entuzjastów rynku kapitałowego. 

 
Nadzorowane przez Papierskiego Biuro Maklerskie PKO BP systematycznie umacnia swoją pozycję rynkową we wszystkich obszarach działalności. Oprócz szerokiej oferty, umożliwiającej inwestowanie na globalnych rynkach, proponuje klientom największą sieć sprzedaży usług maklerskich oraz w pełni zdalną możliwość zakładania i obsługi rachunku inwestycyjnego, a także usługi analityczne i rekomendacje czy usługi doradztwa indywidualnego dla klientów zamożnych.

 
W 2021 r. BM PKO Banku Polskiego po raz czwarty z rzędu zdobyło najważniejszą nagrodę na polskim rynku kapitałowym – Brokera Roku, przyznawaną przez Giełdę Papierów Wartościowych.

 
Fundacja im. Lesława A. Pagi przyznaje nagrody od 2004 roku. Honorowani nią są biznesmeni, działacze gospodarczy i publiczni, wizjonerzy, ludzie dynamiczni i skuteczni w działaniu, promujący wzorce kultury organizacyjnej i stylu zarządzania opartego na najlepszych praktykach i wysokich standardach etycznych oraz zawodowych. Nagroda stanowi formę upamiętnienia osoby i dzieła Patrona.

 
Papierski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Posiada również licencję Chartered Financial Analyst (CFA).

 
Doświadczenie zawodowe w latach 90. obejmuje pracę w bankach inwestycyjnych i firmach doradczych Creditanstalt Investment Bank i Deutsche Morgan Grenfell/Deutsche Bank Research, gdzie zajmował się sektorem bankowym w Europie Środkowej i Wschodniej.

 
Od listopada 2001 do września 2003 roku pracował w Banku Pekao S.A. jako dyrektor wykonawczy Pionu Finansowego, gdzie nadzorował bezpośrednio politykę finansową i podatkową banku, systemy informacji zarządczej oraz skarb i zarządzanie portfelami inwestycyjnymi, a także był członkiem Komitetu Zarządzania Aktywami i Pasywami Banku. W październiku 2003 roku objął stanowisko prezesa Zarządu Centralnego Domu Maklerskiego Pekao S.A., a od września 2006 roku pełnił jednocześnie funkcję wiceprzewodniczącego Rady Nadzorczej Pioneer Pekao TFI S.A. Od maja 2009 roku pełnił obowiązki prezesa Zarządu Allianz Bank Polska S.A., a od października 2009 roku zajmował stanowisko prezesa Zarządu.

 


Źródło informacji: PKO BP


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

też Piotrkowianin ~też Piotrkowianin (Gość)29.09.2021 11:11

A co ma Pan Papierski wspólnego z Piotrkowem lub regionem, że dostąpił zaszczytu obszernej informacji lokalnym medium ?

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat