Advertisement

Trwają prace remontowe szpitala przy Rakowskiej

Niedziela, 11 czerwca 202311
Trwa kompleksowa termomodernizacja czterech budynków Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Mowa o budynku głównym szpitala, poradni oraz dwóch pawilonach z oddziałami szpitalnymi. Jaki jest aktualny postęp prac remontowych?

Ładuję galerię...

Efekty prac termomodernizacyjnych w niektórych miejscach widać już gołym okiem. Najbardziej zaawansowany pod względem postępu prac jest budynek Poradni Specjalistycznych (od strony ul. Wolborskiej), gdzie ponad połowa powierzchni elewacji zewnętrznej budynku jest już gotowa. Zgodnie z zapowiedzeniami, remont przychodni ma zostać ukończony do 31 lipca.

 

Równocześnie prace termomodernizacyjne są prowadzone w budynku głównym szpitala. Niedawno został‚ ukończony czasochłonny i pracochłonny etap związany ze skuwaniem balkonów. Ekipa remontowa jest w trakcie docieplania i ostatecznego tynkowania elewacji od strony ulicy Rakowskiej (północna i zachodnia ściana budynku). W tym momencie instalowane są rusztowania przy ścianie północno-wschodniej.

 

Termomodernizacją objęte są też pawilony, w których znajdują się między innymi oddział okulistyczny i gastroenterologiczny. W ich przypadku remont również jest już na zaawansowanym etapie.

 

We wszystkich wspomnianych budynkach kompleksowo wymieniana jest równocześnie stolarka okienna. Jest to kolejny ważny element termomodernizacji, gdyż wymianie na nowe podlega w sumie ponad 1000 okien.

 

Jak zapowiada rzecznik prasowy SSW, prace zewnętrzne, które powinny być wykonywane przy sprzyjającej pogodzie, powinny zostać ukończone na przełomie września i października. Natomiast ostateczny koniec prac termomodernizacyjnych SSW zaplanowany jest na grudzień 2023 r.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wiem ~Wiem (Gość)11.06.2023 16:18

Z zewnątrz będzie ok a w środku 3/4 personelu powinno być wyrzucone na zbity pysk. Chamstwo okropne. Opiekunka med. z neurologii jako pierwsza.

61


go?ć_gosc ~go?ć_gosc (Gość)12.06.2023 09:30

Balkonów nie ma, ale drzwi balkonowe zostały? Ktoś pomyślał, że pacjenci mogą chcieć otworzyć te drzwi? Chyba nie przemyślana sprawa

31


oczko ~oczko (Gość)11.06.2023 14:24

Koniuszko odstawiony i od razu robota idzie.

61


Rencista ~Rencista (Gość)11.06.2023 11:45

Remoncik z moich podatków oczywiście

13


........ ~........ (Gość)11.06.2023 18:54

A i tak, aby się wyleczyć trzeba jechać do innych ośrodków (no z małymi wyjątkami)

50


Oinu ~Oinu (Gość)11.06.2023 11:43

Co z tego że zewnątrz budynek będzie ładnie wyglądał jak nie ma kto leczyć a okulistyka to jest tragedia

51


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat