Sześć medali zapaśników AKS. Edgar Melkumov mistrzem!

Strefa FM Sobota, 27 października 201214
W piotrkowskiej hali Relax odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (do lat 23) w zapasach w stylu klasycznym. Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego Piotrków wywalczyli sześć medali indywidualnie (złoty, srebrny i 4 brązowe). Okazali się także najlepsi w klasyfikacji drużynowej.

Po tytuł mistrza Polski sięgnął w wadze do 66 kilogramów Edgar Melkumov. Pokonał on w finałowym pojedynku Daniela Rutkowskiego (Olimpijczyk Radom). W drodze do złota Melkumov okazał się lepszy od Dawida Karecińskiego (Śląsk Wrocław) i Mateusza Wanke (Unia Racibórz). Można więc powiedzieć, że miał bardzo trudną drogę do kolejnego swojego mistrzowskiego tytułu.

Walką wieczoru był finałowy pojedynek w wadze do 96 kilogramów. Damian Janikowski (Śląsk Wrocław) - brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Londynie pokonał Radosława Grzybickiego (AKS) 2:0. Brąz w tej kategorii wywalczył Łukasz Konera, który również nie dał rady Janikowskiemu.

Brązowe medale zdobyli również: Krzysztof Jończyk (55 kg), Jacek Tomaszewski (74 kg) oraz Kamil Dzitkowski (84 kg). Blisko podium był Kamil Tarnawski, który zajął piąte miejsce w kategorii wagowej do 120 kg.