Advertisement

Świętowali złote i diamentowe gody

ePiotrkowRegion Wtorek, 29 listopada 20220
Pary małżeńskie z terenu gminy Czarnocin obchodziły uroczystość jubileuszu 50 i 60-lecia pożycia małżeńskiego. W tym roku w pięć małżeństw świętowało złote gody, a trzy - diamentowe. Z rąk wójta gminy Czarnocin Romana Miksy jubilaci odebrali medale za długoletnie pożycie małżeńskie, nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz upominki.

Ładuję galerię...

Jubileusz rozpoczął się w niedzielę (27.11.2022) uroczystą mszą święta w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Czarnocinie. Na zakończenie eucharystii duszpasterze przekazali parom listy gratulacyjne od metropolity łódzkiego arcybiskupa Grzegorza Rysia oraz złożyli wspólnie życzenia.

 

Dalsza część uroczystości odbyła się w Klubie Senior+ w Dalkowie, gdzie wręczono odznaczenia i dyplomy oraz wspólnie świętowano te doniosłe jubileusze. Dla zebranych wystąpił zespół Ludowa Biesiada oraz Koraliki z Czarnocina. Wójt Roman Miksa oraz przewodniczący Rady Gminy Czarnocin Andrzej Krajewski złożyli jubilatom gratulacje oraz życzenia wielu kolejnych lat przeżytych razem w zdrowiu, miłości i wzajemnym szacunku. Nie zabrakło także symbolicznej lampki szampana i jubileuszowego tortu.


50-lecie pożycia małżeńskiego (Złote Gody) świętowali:

  • Jan i Grażyna Cabanowie
  • Tadeusz i Anna Florczykowie
  • Roman i Janina Królowie
  • Lech i Jadwiga Bartochowie
  • Wiesław i Irena Płachtowie


60-lecie pożycia małżeńskiego (Diamentowe Gody) obchodzili:

  • Jan i Krystyna Fortakowie
  • Henryk i Jadwiga Wójcikowie
  • Czesław i Józefa Synowcowie

 

W uroczystościach uczestniczyli także seniorzy z Klubu Senior+ w Dalkowie wraz z kierownik GOPS w Czarnocinie oraz koordynatorem grupy Edytą Szymańską. Życzenia małżeństwom złożyli także przedstawiciele Stowarzyszenia Seniorów „Wystarczy Chcieć” z prezes Teresą Rydzowską na czele. 


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat