Advertisement

Starostwo zaprasza na Galę Samorządu

ePiotrkow Czwartek, 19 maja 202214672
W Gminno-Szkolnej Hali Sportowej w Moszczenicy w piątek odbędzie się Gala Samorządu oraz Gala Kobiet Wyjątkowych. Początek o godz. 18:00.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Podczas wydarzenia wręczone zostaną statuetki dla wyjątkowych kobiet oraz podziękowania i medale pamiątkowe dla osób zaangażowanych w rozwój samorządu Powiatu Piotrkowskiego.

Wieczór wzbogacą artystyczne występy Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej, Dziecięcego Zespołu Koraliki z Czarnocina oraz Joanny Aleksandrowicz, której płytę "Od nocy do nocy" będzie można nabyć w czasie gali.

Wyróżnimy osoby, instytucje oraz organizacje pozarządowe szczególnie zasłużone dla naszego Powiatu, których działania zostały ocenione przez specjalnie powołane Kapituły, podziękujemy samorządowcom za ich wkład w rozwój Ziemi Piotrkowskiej. Będę zaszczycony, jeśli jutro, 20 maja, zobaczymy się w Moszczenicy - zaprasza starosta Piotr Wojtysiak.

 


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)20.05.2022 16:03

Miło mi wspomnieć, że na galę zostały zaproszone dwie Panie z Sulejowa, które rozpoczynały swoją artystyczną drogę razem ze mną (to tak trochę na wyrost, ale prawie tak było...). Wiersze Pani Marii Antosik oraz Zofii Kuczyńskiej-Fiuk ukazały się w mojej książce zatytułowanej "Nie tylko Ajs", która poświęcona był artystom ludowym i twórcom nieprofesjonalnym zatytułowanej z terenu gminy Sulejów. Pan Maria wydała w zeszłym roku obszerną antologię swoich wierszy, a wkrótce ukaże się kolejny, już szósty, tomik Pani Zofii Kuczyńskiej-Fiuk zatytułowany "Wiersze różne". Choć tomik jest dopiero w drukarni, to już dziś mogę zaprezentować jeden z wierszy Zosi:
Joli Barczyńskiej
Ona odeszła.
I wrócić nie może.
Zostawiła ego czarnego kota.
Zostawiła niedokończoną rozmowę.
Zostawiła papierosy na stole.
Zostawiła nasz smutek –
tu, na tej ziemi.
My się jeszcze spotkamy
w rajskim ogrodzie,
gdzie anioł nam poda
świetlistą kulę
wspomnienia.

21


heretyk ~heretyk (Gość)20.05.2022 14:56

Zamiast organizować bale i spędy można by pieniądze przeznaczyć na wsparcie lokalnych twórczyń - wydać tomik poezji lub jakąś inną książeczkę, zorganizować wystawę czy spotkanie z żywymi ludźmi. A nie tylko lans i lans działaczy...

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat