Advertisement

Staranował policjanta

PolicjaTomaszów Czwartek, 11 maja 20237
Policjanci z tomaszowskiej komendy po pościgu zatrzymali 29-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna uciekał dostawczym volkswagenem, mając w organizmie 2,5 promila alkoholu, a także dożywotni zakaz kierowania. W trakcie ucieczki rozbił inne auto, a jadąc chodnikami zmuszał pieszych do ucieczki przed najechaniem.

Ładuję galerię...

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego tomaszowskiej jednostki ustalili, że mieszkaniec Tomaszowa może przebywać w rejonie osiedla Niebrów. 9 maja 2023 roku w godzinach porannych pojechali w wytypowane miejsce. W pewnym momencie na ulicy Szerokiej zauważyli poszukiwanego mężczyznę, który jechał dostawczym volkswagenem. Policjanci pojechali wówczas w rejon ulicy Kwiatowej by tam ,,odciąć mu drogę” i zatrzymać go do kontroli.

Kierowca zatrzymał się, ale kiedy policjant podchodził do niego, gwałtownie ruszył na wstecznym biegu, uderzając drzwiami swojego auta funkcjonariusza. Następnie zderzył się z zaparkowanym na ulicy busem. Nie przeszkodziło mu to jednak w kontynuowaniu ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg za uciekinierem, informując o tym dyżurnego, który skierował do pomocy wsparcie. 29-latek uciekał jadąc całą szerokością drogi i przy próbach wyprzedzenia go, próbował zepchnąć z drogi policyjne auto. Zjeżdżał też na trawniki i chodnik, zmuszając pieszych do ucieczki przed potrąceniem - relacjonuje asp. sztab. Grzegorz Stasiak, oficer prasowy KPP w Tomaszowie Mazowieckim.

 

Uciekający 29-latek po wjechaniu w osiedle przy ulicy Koplina porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo, wbiegając wśród zabudowania. Współpracujące pomiędzy sobą patrole na bieżąco przekazywały informację o kierunku ucieczki mężczyzny i po chwili został on zatrzymany przez policjantów w rejonie ulicy Niebrowskiej.

Uciekinier został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało że miał w organizmie ponad 2,5 promila. Policjanci ustalili, że posiada on dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, a auto którym się poruszał nie posiada badań technicznych, dopuszczający do ruchu - dodaje rzecznik tomaszowskiej policji.

 

Mężczyznę doprowadzono do komendy gdzie trzeźwiejąc spędził noc w policyjnym areszcie. 29-latek usłyszał serię zarzutów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Odpowie również za spowodowanie zdarzenia drogowego, za co może spodziewać się grzywny. O dalszym losie nieodpowiedzialnego 29-latka zadecyduje sąd.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

AntyKranik ~AntyKranik (Gość)11.05.2023 22:05

To musiał być robokop

30


sługa ~sługa (Gość)11.05.2023 14:29

Nasz czy gość ?

101


.... ~.... (Gość)11.05.2023 15:35

Mial facet fantazje.Ale teraz obowiazkowo kilka lat odpoczynku za kratami,bo jest niebezpieczny dla otoczenia.

22


mieszkk ~mieszkk (Gość)11.05.2023 14:52

Kiedy Państwo zaniecha przyzwolenia na takie zachowania na drogach, a wprowadzi bezwarunkowe więzienia !!!

72


Dudhd ~Dudhd (Gość)11.05.2023 13:07

Dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów skuteczny jak zwykle. Już by się nie ośmieszali w tych sądach i nie nakładali czegoś, czego nie mogą dopilnować. To tak samo, jakby wypuścić mordercę po obietnicy, że już nikomu nie odbierze życia

130


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)11.05.2023 12:18

Dać zakaz i wypuścić

61


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat