Sprawdzili jak po przekształceniach funkcjonuje piotrkowski oddział WORD

Sobota, 31 sierpnia 201930
1 sierpnia nastąpiła reorganizacja piotrkowskiego WORD-u. Ośrodek został oddziałem terenowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. Zbigniew Ziemba wicemarszałek województwa łódzkiego sprawdził więc jak funkcjonuje piotrkowski oddział miesiąc po przekształceniu.

Ładuję galerię...

Przypomnijmy, że tylko do 31 lipca 2019 roku funkcjonował w Piotrkowie Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Od 1 sierpnia pracownicy i majątek piotrkowskiego ośrodka przeszły na własność WORD-u w Łodzi. Taką uchwałę podjął Sejmik Województwa Łódzkiego. - Celem spotkania jest sprawdzenie w praktyce jak wygląda realizacja koniecznych zmian w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Piotrkowski oddział posiada pełną autonomię działania. Teraz mieszkańcy całego województwa mogą korzystać z jego usług. Nie mam wątpliwości, że efekt przekształcenia będzie zadowalający i mieszkańcy korzystnie odczują te zmiany -  powiedział Zbigniew Ziemba wicemarszałek województwa łódzkiego. 


Podczas spotkania dyrektor piotrkowskiego oddziału WORD Dariusz Misztal, przedstawił efekty zmian oraz oprowadził wicemarszałka o całym obiekcie. - Połączenie ośrodków dało nam dużo możliwości. Przede wszystkim ograniczamy koszty, co jest dla nas bardzo ważne. Przypomnijmy, że Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego muszą się same finansować. Teraz gdy przychody mogą być nieznacznie niższe, ponieważ egzaminatorzy będą przeprowadzać mniej egzaminów dziennie, zależy nam na tym aby jak najwięcej zaoszczędzić. Wszystkie dodatkowe środki chcemy przeznaczyć na zwiększenie komfortu egzaminujących.


Jak dodaje Dariusz Misztal, ograniczenie kosztów to nie jedyne korzyści wypływające z reorganizacji - Teraz mamy też większe możliwości inwestycyjne. Liczymy na to, że w Piotrkowie powstanie duży Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy.  To oczywiście są na razie plany, ale mamy na to szansę. Jak to zwykle przy zmianach, czasem pojawiają się pewne problemy. Ale to są znikome sprawy, które musimy rozwiązać. Myślę, że doświadczenia wszystkich czterech jednostek złożą się na duży wspólny sukces.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

5


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wienczysław ~Wienczysław (Gość)02.09.2019 13:45

Ta reorganizacja to wielki skandal na skalę krajową ,to zamach na pieniądze tych którzy potrafią odpowiednio gospodarować i inwestować.Latwo jest takimi posunięciami bogatemu zabrać i dać biednemu jakim jest WORD Lódz. Poprzez reorganizację to ograniczenie rozwoju i samodzielnej działalnosci,zawsze będzie tak .że pieniadze będzie brał ten który jest przy władzy tj.WORD Lódz,który nie ma czym zapłacić za budowany budynek administracyjny-to zapłaci WORD Piotrków z wypracowanych przez pracowników środków .Cały obiekt na Glinianej wybudowałem za 5 milionów ale nie zatrudniałem po kilku dyrektorów czy pracowników nie mających pojęcia o funkcjonowaniu tej instytucji.

30


Kwiatuszek ~Kwiatuszek (Gość)01.09.2019 19:52

Pan Zięba to bardzo przystojny facet i w dodatku inteligentny w porównaniu do wypowiadających tutaj w wątku.

14


EP97300 ~EP97300 (Gość)01.09.2019 13:15

Czy ktoś z Was słyszał dwa miesiące wcześniej o Ziembie ?
Wszędzie go teraz pełno!

42


antyReo ~antyReo (Gość)02.09.2019 09:40

reorganizacja = skok na kasę

02


Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)01.09.2019 12:19

No i czym się Panowie chwalicie. Twórcą i założycielem piotrkowskiego WORD-u był Pan Wieńczysław Niewiecierzał. Jemu należą się podziękowania za taki wspaniały ośrodek. Wszyscy następcy przyszli JUŻ NA GOTOWE.

90


xx ~xx (Gość)01.09.2019 19:11

Czy ograniczenie kosztów oznacza mniejsze opłaty za egzaminy i poprawki? ;-) Niech nie ściemniają. W czasach kiedy pisowski rząd zajmuje się rozdawnictwem kasy trzeba tę kasę skądś brać. Więc kolejna kasa pewnie będzie wyciskana z kierowców i przyszłych kierowców.

24


gość ~gość (Gość)01.09.2019 14:22

Po przejeciu przez PIS raczej....

23


gość ~gość (Gość)01.09.2019 14:20

Pio Morawiecki nawet

13


czuk ~czuk (Gość)01.09.2019 14:18

I co, zdawalność wzrosła?

30


janek jankowski ~janek jankowski (Gość)31.08.2019 17:26

Przyjechali, żeby celebrować to, że są WŁADCAMI, czyli z próżności. Nic więcej.

151


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat