Advertisement

Śmiertelny wypadek na nieoświetlonej drodze

PolicjaOpoczno Poniedziałek, 15 listopada 202110
Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności śmiertelnego wypadku w Miedznej Murowanej (pow. opoczyński). Na młodego mężczyznę najechał samochód dostawczy, gdy ten leżał na drodze. Mimo reanimacji zginął na miejscu.
Śmiertelny wypadek na nieoświetlonej drodze

Do zdarzenia doszło w sobotę (13.11.2021) około 23.00 na drodze wojewódzkiej numer 726 w miejscowości Miedzna Murowana  w gminie Żarów.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący mercedesem sprinterem 62-letni mieszkaniec Opoczna jadąc przez las nie zauważył leżącego na jezdni mężczyzny i najechał na niego. Pomimo przeprowadzonej reanimacji 23-letni mieszkaniec powiatu opoczyńskiego zmarł na miejscu. Niestety, pieszy nie posiadał na odzieży żadnych elementów odblaskowych. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący był trzeźwy. Została od niego pobrana krew do badań na zawartość alkoholu i narkotyków - relacjonuje st. sierż. Katarzyna Biniaszczyk z KPP w Opocznie.

Kierowca sprintera i jadący z nim pasażer nie odnieśli żadnych obrażeń. Policjanci wykonali oględziny miejsca wypadku, zabezpieczyli ślady i przesłuchali świadków. 

 

Policjanci przypominają, że jesienią musimy liczyć się z pogorszeniem widoczności i warunków atmosferycznych. Apelują jednocześnie do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków drogowych i własnych umiejętności. Piesi po zmroku powinni natomiast nosić elementy odblaskowe nawet wtedy, gdy nie wymagają tego przepisy. Odblaski mogą bowiem uratować życie.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Antek_policmajster ~Antek_policmajster (Gość)16.11.2021 10:20

jak to jest, że 23-latek w nocy leży na jezdni w środku lasu?

30


Tt ~Tt (Gość)16.11.2021 00:36

W EP nawet przejścia dla pieszych nie są oświetlone. Niektóre są podświetlone, ale to pomysł, który nie sprawdza się w praktyce.

30


.... ~.... (Gość)15.11.2021 12:45

A informacje o wgniecionym zderzaku gdzie ?

22


EP ~EP (Gość)15.11.2021 21:13

Ciężko kamizelkę założyć jak się chodzi w takich miejscach,piesi niestety sami proszą się o nekrolog

50


Twojstsryalejary ~Twojstsryalejary (Gość)15.11.2021 12:36

A od przejechanego krew do badań pobrali? Dziwne trochę leżeć po nocy w lesie na środku drogi.

90


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat