Siatkarze powrócili na ligowe parkiety

Poniedziałek, 08 stycznia 20242
W pierwszy weekend nowego 2024 roku siatkarze nie odpoczywali. Po przerwie świątecznej zawodnicy powrócili do sportowej rywalizacji w Siatkarskiej Lidze Szóstek OSiR w Piotrkowie.
materiały organizatora materiały organizatora

Jako pierwsi na parkiet wyszli obrońcy tytułu. Mamrot Wilkowyje podejmował młodą drużynę Łorjors, która obecnie zamyka ligową tabelę. Mamrot pewnie wygrał mecz 3:1 i awansował na pozycję lidera tych amatorskich rozgrywek. W drugim spotkaniu wicemistrzowie poprzedniego sezonu Wola Krzysztoporska wygrali także 3:1 z Kombajnem.

W niedzielę Piotrkowska Akademia Sportu okazała się lepsza od Volley Props Łęczno. Łęcznianie wygrali pierwszą partię, ale już kolejne sety padały łupem PAS-u, który wygrał 3:1. W ostatnim meczu 8. kolejki było bardzo blisko dużej niespodzianki. Volleyboys Bełchatow prowadził już 2:0 z Fuksem Sulejów. Jednak, jak to mówi siatkarskie porzekadło: kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 3:2. Na nieszczęście bełchatowian ta siatkarska zasada miała zastosowanie i tym razem. Sulejowianie odwrócili losy meczu i wygrali 3:2.

Sytuacja w ligowej tabeli robi się bardzo ciekawa. Już w przyszłą sobotę czeka nas wielki hit kolejki. Zmierzą się dwie dotąd nie pokonane drużyny w SLS OSiR 2023/2024. Mamrot Wilkowyje powalczy z GKS-em Kamieńsk. Pozostałe mecze 9. kolejki widoczne są w poniższym  terminarzu. Wstęp na te spotkania jest wolny.