Advertisement

Rwące potoki w mieście

ePiotrkow Poniedziałek, 13 czerwca 202236
Po raz kolejny w ostatnich dniach nasz region zmaga się z gwałtowną aurą. Silne opady deszczu sprawiły, że wiele ulic zamieniło się w rwące potoki.

Ładuję galerię...

Trudna sytuacja panuje również w Piotrkowie Trybunalskim. Po kilku minutach z bardzo intensywnymi opadami deszczu, kompletnie zalane były m.in. ul. Piłsudskiego, Sikorskiego, Wojska Polskiego oraz Polna. 

 

Niektóre pojazdy straciły w tym czasie swoje tablice rejestracyjne. Kilkanaście z nich znalezionych na ul. Wojska Polskiego (ryneczek) czeka na swoich właścicieli w piotrkowskiej Komendzie Policji, przy ul. Szkolnej.

 


Zainteresował temat?

8

2


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ZXZXZX ~ZXZXZX (Gość)13.06.2022 17:20

Takich mamy gospodarzy - w pasie zieleni przebiega ciek wodny - rzeka, nie pamiętam nazwy. Podczas projektowania tego ciągu komunikacyjnego, zadaniem cieku było odprowadzanie deszczówki z ciąg Kopernika - Sikorskiego oraz ulic przyległych o spadku w jej kierunku. Czy Dyr. Rżanek zapomniał o udrożnieniu studzienek w pasie tego cieku. Takie mamy Miasto, gdzie tuzy zapominają o swoich obowiązkach bo liczy się tylko kasa.

143


go?ć_anna ~go?ć_anna (Gość)13.06.2022 21:30

Tak czytam te mondre komentaże to asz mi sie smiać chce ile tu znawcuw.Przeciesz to normalne że przy tak durzych opadach to nic nie bedzie w stanie odprowadzić nadmiaru wody.

514


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)15.06.2022 16:08

Bo jakby natura chciała to by chciała

20


XBA ~XBA (Gość)14.06.2022 09:25

Sprawę braku możliwości odbioru wody przez rzekę Strawę i Strawke możnaby rozwiązać w prosty sposób oczyszczając ja regularnie i pogłębiając jej koryto. Nikt tego nie robi. Ponadto powinny się znajdować poldery zalewowe dla tych rzek. To że miasta się rozrastają nowe nieruchomości, ulice podłącza się do niewystarczającej ilości kanałów burzowych to widać w każdym mieście po każdej ulewie. Nikt tym się tak do końca nie przejmuje wmawiając Polakom, że Polska staje się pustynią.

70


Nie z tego miasta. ~Nie z tego miasta. (Gość)14.06.2022 21:47

Przecież będzie tak się dziać co wiosnę po dużych ulewach. To są pradoliny którymi płynęły wody o wiele większe. I deszcze były kiedyś o wiele bardziej intensywne. Jak kto nie przeżył 97 czy późniejszych lat w południowej Polsce to nie wie. Co to wystąpienie wód z koryt owalowanych. Woda by sobie popłynęła gdyby w tym miejscu był wiadukt a pod nim swobodne koryto. Również przez PKP tory jest zwężenie które powinno być 10x szersze by nadmiary okresowe wody mogły się rozlać po dolince z polderem. A te wody płyną spoza miasta z wiosek Majków i wyżej, i jest tam powierzchnia pól nie mała, co daje w Strawie duży przyrost wody . I o tym nie wiedzieli włodarze miasta że będzie zalew ryneczku. Daleko od szosy wciąż w tym kraju Leszki sterują i marnują nasze pieniądze.

30


xn. ~xn. (Gość)13.06.2022 15:51

Budując odwodnienie tej części przelotówki WZ projektanci błędnie założyli przepływ i odprowadzenie wód opadowych z tej części miasta. Za mały przekrój rur wzdłuż WZ w stosunku do spodziewanych opadów. Pierwsze takie ostrzeżenie było jakoś w 1999 czy 2001 roku. Utknąłem na Piłsudskiego. I to było auto duże. Za mną dziesiątki innych.

92


przed ~przed (Gość)14.06.2022 09:05

Przed remontem tej drogi nie było powodzi przy każdym deszczu.

31


Jar ~Jar (Gość)14.06.2022 08:53

Tu nie trzeba być specjalistą od melioracji aby powiedzieć, że odwodnienie ulic w Piotrkowie Trybunalskim jest niewystarczające jak również rzeka Strawa i Strawka nie posiadają polderów zalewowych, które by umożliwiły odprowadzenie wody z jej koryta. Do tego dochodzi brak czyszczenia studzienek kanalizacyjnych!!!

50


Francesco Camonte ~Francesco Camonte (Gość)14.06.2022 00:33

Oj tam, oj tam!Tak było,tak jest i tak będzie! Już w I połowie XV wieku pisał o tym w swoich Rocznikach, czyli Kronikach sławnego Królestwa Polskiego nadworny kronikarz Jan Długosz.Skoro tyle wieków upłynęło i nikt przez ten czas nie dał sobie z tym rady,to przecież prędzej nadejdzie koniec świata,aniżeli piotrkowski gród suchy po ulewach się ostanie.Dziwię się bardzo,że ryneczkowi i inni tubylcy piotrkowskiego grodu nie zorganizowali do tej pory stanic kajakowych w swoich regionach,aby uprawiać wioślarstwo gdy im natura potoki wody na głowy spuszcza i nie zaprosili na takie uroczystości miłościwie panującego w piotrkowskim grodzie prezydenta.Widocznie jeszcze się nie domyślili,jak ten przywilej wodny można wykorzystać. Mam cichą nadzieję,że doznają w końcu olśnienia.

31


cygan ~cygan (Gość)13.06.2022 22:09

sucho - niedobrze, trochę deszczu spadnie - tez źle; ludzie marudy stare jesteście

37


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat