Advertisement

Rekordowa zbiórka w Moszczenicy [ZDJĘCIA]

ePiotrkowRegion Wtorek, 31 stycznia 20233
- Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Moszczenicy po wielu godzinach liczenia pieniędzy, zadeklarował 39 771,38 zł. Jest to rekordowa kwota jaką udało się zebrać w historii sztabu WOŚP Moszczenica. Kwota jeszcze powinna wzrosnąć, gdyż do przewalutowania jest waluta obca - mówi Bernadeta Kuźnicka-Derendarz, szef sztabu WOŚP Moszczenica.

Ładuję galerię...

Przez całą niedzielę na ulicach Moszczenicy oraz innych miejscowości gminy pracowało 16 wolontariuszy. Pieniądze do puszek WOŚP zbierano również podczas turnieju piłkarskiego OSP na hali sportowej, podczas marszu nordic walking, w czasie gier i zabaw z Kasjan Gym&fun czy podczas pokazów grupy samochodowej The Night Race.

 

Najwięcej działo się podczas koncertu finałowego, który odbył się w siedzibie sztabu WOŚP w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy. Licytacjom towarzyszyły koncerty i występy. Do sztabu przybywały też liczne delegacje, które przekazywały datki zbierane przed niedzielnym finałem. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Gazomi zasilili konto WOŚP kwotą 530 zł, uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Moszczenicy uzbierali łącznie 1 685,68 zł. Tegorocznymi rekordzistami okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej ze Srocka, którzy uzbierali aż 2 120,93 zł.

 

Podobnie jak w latach ubiegłych orkiestrę Jurka Owsiaka wsparły panie z kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Moszczenica. 15 kół, za pośrednictwem gminnego Związku KGW przekazało na WOŚP aż 1700 zł.


Oprócz koncertu było wiele wydarzeń towarzyszących. Można było zarejestrować się w bazie dawców DKMS. Za symboliczny datek do puszki można było też skorzystać z zajęć animacyjnych, pomalować sobie buzię, zjeść watę cukrową czy popcorn.

 

Koło Gospodyń Wiejskich "Korale" z Moszczenicy upiekło wiele pysznych ciast, których można było spróbować za drobny wkład do puszki. W ten sposób Koło Gospodyń Wiejskich Korale uzbierało ponad 830 zł.

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się aukcje internetowe. W sumie udało się z nich pozyskać aż 15 411 zł. Największym zainteresowaniem cieszyła się licytacja voucheru na wykonanie tatuażu w jednym z salonów, który wylicytowany został za 3 000 zł. Za 999 zł wylicytowana została sesja zdjęciowa, a za 830 zł tort .

Składam serdeczne podziękowania przede wszystkim naszym wolontariuszom, za ich zaangażowanie i pomoc w zbiórce pieniędzy. Dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w pomoc przy pracy w sztabie WOŚP Moszczenica. Dziękujemy też wszystkim, którzy wsparli nas i wrzucali pieniążki do puszek. Się MA! i do zobaczenia za rok – powiedziała  Bernadeta Kuźnicka-Derendarz, szef sztabu WOŚP Moszczenica.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

pt43 ~pt43 (Gość)01.02.2023 01:18

Ładnie i szlachetnie to wszystko wygląda ale z zewnątrz. Nie żebym był przeciwnikiem pomagania ale niestety tam gdzie jest duża nieopodatkowana kasa tam i jest duży przekręt (niestety w imię wysokich wartości). Pana Owsiaka i niby jego wośp wymyśliły dawne służby specjalne i tak siłą rozpędu kręci się to już 31 lat:(. W moim przekonaniu uczciwsze jest przekazanie 1% potrzebującej osobie niż sponsorowanie cwaniaków, którzy z tego co im zostanie z przymusu dzielą się z chorymi. Smutne ale prawdziwe. Dziękuję

13


z szacunkiem ~z szacunkiem (Gość)31.01.2023 10:59

Gratulacje dla Wszystkich, którzy włączyli się w tę szlachetną i pożyteczną akcję pomocy polskim szpitalom, a szczególnie dla pani Bernadety. Kolejny raz sprawdziło się znane przysłowie, że niedaleko pada jabłko od jabłoni.

50


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat