Prorektor Akademii Piotrkowskiej zwolniony... mailowo

Piątek, 17 listopada 202375
Dr hab. prof. AP Jacek Bonarek nie jest już prorektorem do spraw studenckich oraz kształcenia Akademii Piotrkowskiej. O zwolnieniu z pełnionej funkcji dowiedział się w czwartek późnym popołudniem, gdy przeglądał służbową skrzynkę mailową.
fot. K. Rudzki fot. K. Rudzki

Jacek Bonarek był mocno zaangażowany w powstanie Akademii Piotrkowskiej, która w czerwcu 2023 roku została utworzona na bazie piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.


O komentarz poprosiliśmy samego zainteresowanego.

Jeszcze wczoraj o 15.00, jako prorektor, służbowo korespondowałem z naszymi współpracownikami – opowiada Jacek Bonarek. – Wieczorem około godziny 18. po raz kolejny zajrzałem w pocztę elektroniczną i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu wśród wielu wiadomości znalazłem jedną, tę która informowała, że z dniem 16 listopada zabrano mi stanowisko prorektora. Dzisiaj nikt ze mną nie rozmawiał, wszystkie drzwi były dla mnie zamknięte. Czy wiem dlaczego znów jestem tylko nauczycielem akademickim, odpowiadam NIE. Szczerze mówiąc, dużo wcześniej już nikt ze mną nie rozmawiał, nic nie omawiał ani konsultował. Trochę się do tego przyzwyczaiłem. Wierzyłem jednak, że współpraca z rektorem, który teraz ( jak się nieoficjalnie dowiedziałem) przejął moje obowiązki, wreszcie się ułoży. Próbowałem. Jest mi bardzo przykro. Najbardziej żal mi uczelni i studentów - dodaje.

Do sprawy powrócimy w najbliższy poniedziałek na antenie Strefy FM.

POLECAMY


Zainteresował temat?

18

3


Komentarze (75)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Realia ~Realia (Gość)18.11.2023 16:43

Zwykle za dymisjami stoja przycztny merytoryczne.Byc może wczesniejsza nominacja, była błędem.
Nie każdy, ktory wydaje sie być odpowiedni do danej funkcji ,odpowiednim jest.Dopiero praktyka to weryfikuje.

67


Marek Koniarek ~Marek Koniarek (Gość)20.11.2023 09:48

Im wyżej wyleziesz z większym hukiem zlecisz jak to mawiał klasyk. Takie zwolnienie mailowe to duże upokorzenie, pewnie wszyscy wiedzieli już od dłuższego czasu że zostanie zwolniony tylko sam zainteresowany nie wiedział.

112


student ~student (Gość)20.11.2023 18:39

Odwołanie prorektora ds. studenckich podczas wyboru pierwszego samorządu studenckiego Akdademii, którego to samorządu zgoda wg Ustawy o szkolnictiwe wyższym, jest konieczna (!) aby odwołać prorektora ds. studenckich, jest skandalem! Tyle i aż tyle! Wróciły czasy PRLu w Piotrkowie…. To chyba wszystko wyjaśnia fakt, że odwołanie dokonano mailem wieczorem na dzień przed wyborami... Smutne to bardzo… Równia pochyła….

62


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)19.11.2023 20:46

Panie Rektorze Rogut, trzymamy kciuki za Pana i za chęć uratowania AP, tworząc mocny zespół pracowników, dbając o dobro studentów i realizując strategię AP. A pisać będą zawsze, szkoda czasu, żeby czytać. Powodzenia!

814


97-300 97-300ranga17.11.2023 21:30

Praca jak każda inna, można zwolnić stolarza ale rektora już nie ?

1413


go?ć_jarek ~go?ć_jarek (Gość)19.11.2023 21:15

Wszyscy tutaj chcą decydować za przełożonego, a prawda jest taka że każdy ma prawo dobierać sobie zespół jak chce...fakt, że ktoś był i go nie ma sugeruje, że się conajmniej nie sprawdził, o ile nie było czegoś poważniejszego...

58


goœć_kristian ~goœć_kristian (Gość)17.11.2023 19:59

Taaa…. Nocne odwołanie prorektora ds studenckich bez zasięgnięcia opinii samorządu studenckiego Akademii, czego wymaga ustawa….. Widać, że paździenikowe wybory niczego nie nauczyły pisowskiego rektora Roguta…. Ale pewnie potrzebne było miejsce dla kolejengo Cenckiewicza i innych uciekinierów z Warszawki...

197


ass ~ass (Gość)19.11.2023 22:24

Ja pracuję ważnej instytucji na tzw. stanowisku kierowniczym i chciałbym, żeby mnie zwolnili, a nie chcą! Wcale nie żartuję! Są takie sytuacje, że rozstać się z pracą wcale nie jest łatwo, nawet jak się ma jej serdecznie dość i nie daje się już rady, ale tak łatwo nie jest odejść z wielu zresztą powodów!

25


ha ~ha (Gość)19.11.2023 20:37

Panie Profesorze, na miejscu Pana obraziłbym się i zrezygnował z pracy w AP, na zawsze

91


kolega ~kolega (Gość)19.11.2023 22:17

Jakby jakieś 5 lat temu pewne osoby zostały odsunięte od władzy, w tym wielce obrażony, to teraz nie trzeba byłoby żałować studentów

75


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat