Reklama

"Prezydentowi Chojniakowi mówię dziś: sprawdzam!"

ePiotrkow Środa, 26 stycznia 2022802367
Prezydentowi Chojniakowi mówi dziś: sprawdzam. Radna Marlena Wężyk-Głowacka, proponuje, aby miasto wprowadziło 50-procentową ulgę dla dzieci od opłat za śmieci.
Fot. K.Rudzki

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej przed piotrkowskim magistratem Marlena Wężyk-Głowacka przedstawiła wyliczenia, z których wynika, ile przeciętna czteroosobowa rodzina zaoszczędziłaby roczne dzięki takiemu rozwiązaniu. 

Nowa stawka w Piotrkowie to 35 zł od osoby. W Tomaszowie Mazowieckim jest to np. 26,5 zł. Statystyczna czteroosobowa rodzina w Tomaszowie  zapłaci 1272 złote, natomiast w Piotrkowie 1680 zł. 400 złotych zostaje w domowym budżecie. Wprowadzenie 50-procentowej ulgi dla dzieci w Piotrkowie spowodowałoby, że taka czteroosobowa rodzina zaoszczędziłaby właśnie 400 złotych - wyliczała radna Wężyk-Głowacka. 

Jak podkreślała Marlena Wężyk-Głowacka takie rozwiązanie wpisałoby się w politykę prorodzinną. 

Prezydent Chojniak wielokrotnie podkreślał, że realizuje politykę prorodzinną w Piotrkowie. Ja mówię dziś: sprawdzam! Mam nadzieję, że nie były to tylko frazesy bez pokrycia - podkreśliła i zapowiedziała złożenie formalnego wniosku w sprawie wprowadzenia ulgi. 

Piotrkowska radna mówiła także o konieczności uszczelnienia systemu śmieciowego i weryfikacji liczby osób zadeklarowanych w stosunku do tych, którzy rzeczywiście zamieszkują w Piotrkowie. 

 

Za wysokie stawki narzucone mieszkańcom Piotrkowa Trybunalskiego radna Wężyk-Głowacka obwinia prezydenta Chojniaka i zwraca uwagę na rozpisywanie przetargów na odbiór odpadów "na ostatnią chwilę". Jej zdaniem wprowadzanie tak wysokich opłat jest działaniem nieetycznym, a zabieranie tak dużych pieniędzy należy wreszcie zatrzymać. 

Myślę, że taka sytuacja jest spowodowana przede wszystkim faktem, że prezydent Chojniak nie ma żadnej wizji, jeśli chodzi o nasze miasto, w tym także o gospodarkę śmieciową. W Tomaszowie Mazowieckim ma powstać wysypisko, spalarnia, mają być zakupione własne śmieciarki. To na pewno obniży koszty - wyliczała radna, podkreślając, że co roku w Piotrkowie możemy spodziewać się  dużych podwyżek. W jej opinii brakuje planowania długoterminowego, a podejmowane działania są doraźne.

 

Prezydent najlepiej zamknąłby się w swoich czterech ścianach, załatał jakieś dziury, wybudował kolejną drogę czy kanalizację dla zaprzyjaźnionych deweloperów,  400 metrów ścieżki rowerowej, w miejscu, w którym rowerzyści z niej nie korzystają albo plastikowe molo, które może się zaraz rozlecieć - podsumowała Marlena Wężyk-Głowacka.


Zainteresował temat?

11

10


Reklama

r e k l a m a

Reklama

Komentarze (67)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Handzia ~Handzia (Gość)28.01.2022 21:25

Po pierwsze ustawa o utrzymaniu porządku i czystości nie przewiduje ulg w opłatach. Po drugie ulga dla jednych oznacza, że reszta musi za to zapłacić. Czego nie rozumiecie?

43


fakt1 ~fakt1 (Gość)28.01.2022 07:46

Fakt jest taki ,że pan Prezydent Chojniak już nie ma pomysłu na Miasto i tu trzeba koniecznie zmian.Już starsi ludzie o tym mówią trza nowej krwi jak nie będzie nikogo to Pani Marlena ma dużą szansę.Ale prawdopodobnie będzie niespodzianka z kandydatem.O tym się dowiemy pół roku przed wyborami.

53


analfabeta ~analfabeta (Gość)29.01.2022 21:08

śmieci to temat dyżurny piotrkowskich radnych od kilkudziesięciu lat, powtarzany jak mantra, bo na co innego może ich stać tylko na "mowę trawę, święto lasu ksiądz bikiniarz nie ma czasu" bo ceny na wywóz śmieci zawsze będą ustalać wywożący je a nie nieroby radni udający dobrych wujków ale nie ze swojej kasy

20


halo 5 ~halo 5 (Gość)27.01.2022 21:21

Jeśli po poziomie intelektualnym komentarzy mierzyć poziom średni miasta, to nic dziwnego, że się wyludnia ;) Oburzacie się na pomysł Marleny i ew. zyski dzieciorobów (a to mega dobre dzieci=patologia wg. niektórych "miszczów"), ale zapomnieliście się oburzyć na podwyżki za śmieci... he he. Chyba, że same słupy generują tu wpisy. No to się zrelaksujcie. Niedługo w tym mieście zostanie "kółko wzajemnej adoracji" i parę niedobitków. I wy :) cheers!

66


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)28.01.2022 20:11

A ja marzę aby na Dmowskiego koło kilku szkół, przedszkoli przestały "pędzić "ciężarówki i osobówki.Jaki "gospodarz"popierający rodzinę pozwala na taką "obwodnicę "Smród, hałas i wszystko jest dobrze.Nie mówiąc już o alkoholu w każdym sklepie przy szkołach.Brawo Piotrkowska armio Zbawienia

23


nie lubię opozycji ~nie lubię opozycji (Gość)28.01.2022 10:58

Pani radna Marlena W.G. nie głosowała za podwyższeniem diet dla radnych. Dlaczego malkontenci nie krytykujecie Błaszczyńskiego który przytula co miesiąc ponad 3 tys. zł. Radna Marlena W.G. nie jest w koalicji z Chojnakiem i jego radnymi którym ręce do kasy aż drżą. Każdy z radnych koalicji trzymającej władzę w mieście, pełni funkcje w radzie miasta jako przewodniczący, wiceprzewodniczący komisji albo wiceprzewodniczący rady miasta. Te funkcje są z wyższą dietą. Coś za coś. Błaszczyński nie odpuszcza. Dla niego 3.220 zł. diety miesięcznie zwolnionej ustawowo z podatku od osób fizycznych oznacza 193 tys. przez całą kadencje. Można kupić dom, mieszkanie, albo działkę lub markowy samochód? A co tam bycie lekarzem i orzecznikiem od niepełnosprawności.

73


Ask ~Ask (Gość)27.01.2022 18:48

To ja chcę 50% ulge na moje dziecko (porsche) bo czemu nie niech mnie elektorat utrzymuje

45


go?ć_monika ~go?ć_monika (Gość)28.01.2022 10:33

Działa mi na nerwy ta pozorantka....

85


sdfsfd ~sdfsfd (Gość)26.01.2022 14:56

Ja też sprawdzam: pani Marleno: 1) czy głosowała Pani za podwyżkami dla radnych? 2) Jaki ma Pani stosunek do podwyżek dla radnych? 3) Czy jeśli jest Pani przeciwna to przeznacza Pani tą podwyżkę na jakiś szczytny cel (jaki?) - dom dziecka, pogotowie opiekuńcze itp?

368


UBUNC ~UBUNC (Gość)27.01.2022 05:54

Po co ulgi? Do pieca ze śmieciami i tyle, a magistrat do kamieniołomu do roboty !

124


Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat