Pościg za skradzionym porsche

Strefa FMRadomsko Sobota, 14 grudnia 201946
Policjanci z Radomska prowadzili w piątek pościg za kierowcą jadącym sportowym samochodem marki Porsche, który został skradziony na terenie Unii Europejskiej. Rozbity pojazd został zabezpieczony, jednak kierowca zbiegł.

Radomszczańska policja przed godziną 15 otrzymała informację, że przez region od strony Częstochowy przejeżdżać ma skradziony poza granicami Polski samochód marki Porsche. Funkcjonariusze patrolujący wylot z Radomska zauważyli pojazd zgodny z opisem, nie zgadzały się jednak tablice rejestracyjne. Policjanci podjęli próbę zatrzymania samochodu, jednak kierujący nie zatrzymał się do kontroli. - Podjęto pościg za tym kierowcą drogą krajową 91 w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Po około 10 kilometrach mężczyzna zjechał z tej drogi i zaczął uciekać drogą gminną w kierunku miejscowości Piaszczyce. W trakcie tego pościgu ten pojazd zjechał na prawe pobocze, uderzył w betonowy przepust, a następnie wpadł na teren posesji, niszcząc kilka przęseł ogrodzenia. Mężczyzna podjął próbę ucieczki pieszo. Podczas pościgu na kierowcą kradzionego porsche kilku policjantów odniosło obrażenia. Uciekający mężczyzna wbiegł do lasu i tam policjanci stracili go z oczu - informuje podinsp. Wojciech Auguścik, naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Radomsku.


W akcję zaangażowano dodatkowych policjantów z Radomska, Piotrkowa i Łodzi. Teren lasu został przeczesany, skontrolował go również śmigłowiec z kamerą termowizyjną. Nie pomógł także policyjny pies, który mimo podjętego tropu nie wskazał miejsca, gdzie mógł ukryć się poszukiwany mężczyzna. Jak informuje radomszczańska policja, mężczyzna najprawdopodobniej dostał się do drogi krajowej nr 91 i tam został przez kogoś zabrany.


Policja prowadzi dalsze czynności w celu ustalenia i zatrzymania sprawcy. Skradziony pojazd został zabezpieczony przez funkcjonariuszy.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (46)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

brawo ~brawo (Gość)12.01.2020 06:20

brawo

10


guest ~guest (Gość)27.12.2019 12:03

… należałoby weryfikować sprawność fizyczną takowych stróżów prawa … i jeżeli nie spełnia określonych wymagań to do cywila … tylko jazda w fotelu bez ruchu sprawia, że są w stanie tylko stacjonarnie łapać … natomiast aktywny pościg to już marzenie … pewnie po 30m już była zadyszka …

30


D^D ~D^D (Gość)18.12.2019 09:55

Gość jak skosił kilka przęsęł na pewno był otumaniony po takiej kraksie. Bardzo dziwi że nie został złapany. Chyba cała Polska i zagranica się śmieje z takich wyjaśnień

50


vcx ~vcx (Gość)17.12.2019 07:39

totalna amatorszczyzna ,mieć goscia podanego na tacy i ucik do lasu ,,,,ha,ha,ha a policjanci odniesli obrażenia ,pytam jak ? korzenie czy gałęzie w lesie były ?

90


gość ~gość (Gość)17.12.2019 04:52

Ja poproszę o sprecyzowanie..w jakich okolicznościach doszło do zranienie Policjantów i jakiego rodzaju są to rany oraz kto je zadal buhaha

70


gość ~gość (Gość)17.12.2019 03:25

Policjantka są lepsze za plecami partnerów spoglądają i bidulki nie wiedzą o co chodzi.Alekasa na kącie cie zgadza patologia

40


gość ~gość (Gość)17.12.2019 03:20

A panie policjantka to jest dopiero komedia .Napewno by poszukamy kolesia w lesie

30


gość ~gość (Gość)16.12.2019 18:12

Jak cos tam jest Rejestracja TÜ a nie TUT komuś potrzebny okulista

30


gość ~gość (Gość)15.12.2019 11:09

Oni potrafią zatrzymać kierowcy który nie ma światła włączonego
Wszędzie tak jest.
Żonę kiedyś zatrzymał Policjant za żarówkę spaloną ściągaczem przy nich na jednym kole i dym zrobił.
Żona to pośćik za nimi czemu go nie zatrzymacie panią zatrzymaliśmy.
Żona do nich takim samochodem na pewno złapiecie starym Volkswagen co przewożą zatrzymanych
Żona dostała badacik i pukty karne.
Mogło być pouczenie.

47


wojt ~wojt (Gość)16.12.2019 10:18

Rejestracja TUT - połowa Piotrkowian mieszka w Tutlingen.

33


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat