Półfinał nie dla Piotrkowianina

Piotrkowianin Czwartek, 07 marca 20242
Na ćwierćfinale zakończyła się przygoda piłkarzy ręcznych Piotrkowianina z ORLEN Pucharem Polski. W pojedynku, który decydował o awansie do Final Four, zespół Michała Matyjasika przegrał w Głogowie z Chrobrym 28:31 (13:18). Drużyna z Dolnego Śląska jest pierwszym zespołem, który zapewnił sobie udział w prestiżowym, czerwcowym turnieju w Kaliszu.
fot.: MKS Piotrkowianin / zdjęcie ilustracyjne fot.: MKS Piotrkowianin / zdjęcie ilustracyjne

Obie drużyny przystąpiły do spotkania w Głogowie w mocno okrojonych składach. W naszym zespole całe 60 minut bronił w bramce Adrian Lewandowski. Na Dolny Śląsk pojechał także lider klasyfikacji strzelców pierwszej ligi Jakub Dróżdż. Widowiskowe spotkanie zakończyło się wygraną Chrobrego, a szkoleniowiec Piotrkowianina, w pomeczowej wypowiedzi, podkreślił, że najważniejsze było to, że nikt nie doznał kontuzji.

Wracamy do Piotrkowa i w spokoju przygotowujemy się teraz do końcówki sezonu zasadniczego - powiedział Michał Matyjasik.

 

Chrobry Głogów – Piotrkowianin 31:28 (18:13)
Piotrkowianin: Lewandowski - Wawrzyniak 2, Dróżdź 1/1, Matyjasik 5/1, Szopa 2/1, Wadowski 1, Żyszkiewicz 6, Runowski 1, Surosz 7, Mosiołek 2, Grzesik, Kowalski 1, Krajewski.
Rzuty karne: 3/3
Kary: 8 min (Wawrzyniak, Runowski, Mosiołek, Grzesik)

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rys ~rys (Gość)09.03.2024 14:42

nic nowego norma

10


kibic ~kibic (Gość)07.03.2024 15:41

w czerwcu jest finał? chyba w ping-ponga.

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat