Advertisement

Piotrcovia wygrała z wicemistrzem Polski!

Strefa FM Piątek, 15 lutego 2013297810
To jedna z największych niespodzianek całego sezonu zasadniczego w Superlidze PGNiG. Piłkarki ręczne Piotrcovii pokonały wicemistrza Polski Zagłębie Lubin 30:25 (15:10). To pierwsza wygrana z "Miedziowymi" od 2007 roku!
Piotrcovia wygrała z wicemistrzem Polski!

Wtedy jednak nasza drużyna, podobnie jak Zagłębie, walczyła o najwyższe cele w lidze. Dziś sytuacja jest inna. Zespół Bożeny Karkut nadal liczy się w walce o medale, a Piotrcovia jeszcze niedawno była kandydatem numer 1 do spadku z ligi. Sport ma jednak to do siebie, że nie zawsze wygrywa faworyt. I dlatego jest tak piękny...

 

Mecz z Zagłębiem od początku ułożył się po myśli naszej drużyny. Kapitalnie spisywała się w bramce Justyna Jurkowska, a jej koleżanki rzucały bramkę za bramką. W 13. minucie, przy stanie 9:4, o przerwę poprosiła zdenerwowana trenerka Zagłębia. Nie przyniosło to jednak rezultatu. Piotrcovia do przerwy prowadziła różnicą pięciu trafień - 15:10.

Drugą połowę kapitalnie otworzyła Joanna Waga. Nasza rozgrywająca grała jak w transie i rzuciła cztery pierwsze bramki dla Piotrcovii w tej części gry. W 36. minucie po jej kolejnej (dziesiątej) bramce było 19:12. Zagłębie próbowało walczyć, ale nasza drużyna nie pozwoliła wyżej notowanemu rywalowi nawet pomyśleć o remisie. Piotrcovia wygrała ostatecznie 30:25.

 

Posłuchaj Joanny Wagi

 

- Nasze szanse na play-off są już tylko teoretyczne. Dopóki jednak piłka w grze będziemy walczyć - powiedziała po spotkaniu Joanna Waga, która rzuciła aż jedenaście bramek.

 

PIOTRCOVIA - ZAGŁĘBIE LUBIN 30:25 (15:10)
PIOTRCOVIA: Jurkowska, Skura - Rol 3, Sobińska, Mielczewska 3, Waga 11/2, Kopertowska, Wypych 4/1, Szafnicka 5, Olek, Sadowska 1, Krzysztoszek 3.
Trener: Henryk Rozmiarek
Kary: 6 min


Zainteresował temat?

9

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

januszek ~januszek (Gość)17.02.2013 08:53

Nie chce mi się dyskutować z laikami,powiem tylko tyle:ostatni finał MP- Vive Targi Kielce-Orlen Wisła Płock 3-0.Orlen Wisła była mistrzem Polski 2 sezony temu,gdy ograła Vive 3-1,he he frajerski placku.

00


tz ~tz (Gość)17.02.2013 08:31

do znawcy " januszek " Wisła Plock to aktualny Mistrz Polski he he placku

00


PIO ~PIO (Gość)16.02.2013 17:47

Dziewczyny! Co wyrabiacie?
Umawialiśmy się,że przegrywając kolejne mecze przyczyniacie się do obalenia Prezydenta Chojniaka.Poprostu żenada.
pIOTRKOWSKA iNICJATYWA oBYWATELSKA

00


. ~. (Gość)16.02.2013 15:19

"januszek" napisał(a):
Dzisiaj zobaczymy w jakim humorze pojawi się zarząd Piotrkowianina po spektakularnym zwycięstwie w Płocku.Przecież zarówno Piotrcovia jak i Piotrkowianin pokonali wicemistrzów kraju,he he!!!


Piotrkowianin miał trening zaraz po meczu Piotrcovii - wcale nie dopingowali dziewczyn, wręcz było widać smutek na ich twarzach...

00


januszek ~januszek (Gość)16.02.2013 13:50

Niestety sprawy zawodowe nie pozwoliły mi zjawić się w piątkowe popołudnie w hali Relax.Szczerze też mówiąc nie spodziewałem się takiego wyniku.Tym większa radość i większe gratulacje,że mimo przeciwności losu,zespół tak walczy.Dzisiaj zobaczymy w jakim humorze pojawi się zarząd Piotrkowianina po spektakularnym zwycięstwie w Płocku.Przecież zarówno Piotrcovia jak i Piotrkowianin pokonali wicemistrzów kraju,he he!!!

00


assa ~assa (Gość)16.02.2013 13:25

P.Karkut powiedziala po meczu PIOTRCOVIA nas niczym nie zaskoczyla-hahhahhahha a jednak pani trener a jednak :) was zaskoczyla tym,ze nie dalyscie rady naszym gwiazdeczkom.Wynik nie byl jednobramkowa przewaga tylko 5 :)
i caly mecz byl nasz :) to nie byl fuks to byl zamierzony cel-osiagniety jak widac!!!

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)16.02.2013 12:08

Gratulacje dziewczyny, chyba nikt się nie spodziewał tak szybko takich wyników po zmianie trenera.
--------------------------------------------------
http://naszpiotrkow.blogspot.com/ - nowe posty

00


itsgalus ~itsgalus (Gość)16.02.2013 10:46

Jestem w SZOKU. Aż sprawdziłem datęm, ale przecież dziś nie 1 kwietnia ...:)
BRAWO DZIEWCZYNY!

00


lelo ~lelo (Gość)16.02.2013 00:06

Brawo! Imponujący finisz na koniec sezonu zasadniczego. Z taką grą jest niemal pewne ze się utrzymamy. Mam nadzieję że swoją świetną grą zawodniczki Piotrcovii przyciągną sponsorów a i miasto wyłoży więcej pieniędzy na klub aby w przyszłym sezonie Piotrcovia walczyła o wyższe cele niż utrzymanie.

00


. ~. (Gość)15.02.2013 21:36

BRAVO!!! Super mecz, szkoda, że nie w sobotę...Atmosfera na hali i w zespole super, taniec po meczu zawodniczek bezcenne...

00


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement