Piotrcovia wygrała z wicemistrzem Polski!

Strefa FM Piątek, 15 lutego 2013289410
To jedna z największych niespodzianek całego sezonu zasadniczego w Superlidze PGNiG. Piłkarki ręczne Piotrcovii pokonały wicemistrza Polski Zagłębie Lubin 30:25 (15:10). To pierwsza wygrana z "Miedziowymi" od 2007 roku!

Wtedy jednak nasza drużyna, podobnie jak Zagłębie, walczyła o najwyższe cele w lidze. Dziś sytuacja jest inna. Zespół Bożeny Karkut nadal liczy się w walce o medale, a Piotrcovia jeszcze niedawno była kandydatem numer 1 do spadku z ligi. Sport ma jednak to do siebie, że nie zawsze wygrywa faworyt. I dlatego jest tak piękny...

 

Mecz z Zagłębiem od początku ułożył się po myśli naszej drużyny. Kapitalnie spisywała się w bramce Justyna Jurkowska, a jej koleżanki rzucały bramkę za bramką. W 13. minucie, przy stanie 9:4, o przerwę poprosiła zdenerwowana trenerka Zagłębia. Nie przyniosło to jednak rezultatu. Piotrcovia do przerwy prowadziła różnicą pięciu trafień - 15:10.

Drugą połowę kapitalnie otworzyła Joanna Waga. Nasza rozgrywająca grała jak w transie i rzuciła cztery pierwsze bramki dla Piotrcovii w tej części gry. W 36. minucie po jej kolejnej (dziesiątej) bramce było 19:12. Zagłębie próbowało walczyć, ale nasza drużyna nie pozwoliła wyżej notowanemu rywalowi nawet pomyśleć o remisie. Piotrcovia wygrała ostatecznie 30:25.

 

Posłuchaj Joanny Wagi

 

- Nasze szanse na play-off są już tylko teoretyczne. Dopóki jednak piłka w grze będziemy walczyć - powiedziała po spotkaniu Joanna Waga, która rzuciła aż jedenaście bramek.

 

PIOTRCOVIA - ZAGŁĘBIE LUBIN 30:25 (15:10)
PIOTRCOVIA: Jurkowska, Skura - Rol 3, Sobińska, Mielczewska 3, Waga 11/2, Kopertowska, Wypych 4/1, Szafnicka 5, Olek, Sadowska 1, Krzysztoszek 3.
Trener: Henryk Rozmiarek
Kary: 6 min


Zainteresował temat?

9

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

januszek ~januszek (Gość)17.02.2013 08:53

Nie chce mi się dyskutować z laikami,powiem tylko tyle:ostatni finał MP- Vive Targi Kielce-Orlen Wisła Płock 3-0.Orlen Wisła była mistrzem Polski 2 sezony temu,gdy ograła Vive 3-1,he he frajerski placku.

00


tz ~tz (Gość)17.02.2013 08:31

do znawcy " januszek " Wisła Plock to aktualny Mistrz Polski he he placku

00


PIO ~PIO (Gość)16.02.2013 17:47

Dziewczyny! Co wyrabiacie?
Umawialiśmy się,że przegrywając kolejne mecze przyczyniacie się do obalenia Prezydenta Chojniaka.Poprostu żenada.
pIOTRKOWSKA iNICJATYWA oBYWATELSKA

00


. ~. (Gość)16.02.2013 15:19

"januszek" napisał(a):
Dzisiaj zobaczymy w jakim humorze pojawi się zarząd Piotrkowianina po spektakularnym zwycięstwie w Płocku.Przecież zarówno Piotrcovia jak i Piotrkowianin pokonali wicemistrzów kraju,he he!!!


Piotrkowianin miał trening zaraz po meczu Piotrcovii - wcale nie dopingowali dziewczyn, wręcz było widać smutek na ich twarzach...

00


januszek ~januszek (Gość)16.02.2013 13:50

Niestety sprawy zawodowe nie pozwoliły mi zjawić się w piątkowe popołudnie w hali Relax.Szczerze też mówiąc nie spodziewałem się takiego wyniku.Tym większa radość i większe gratulacje,że mimo przeciwności losu,zespół tak walczy.Dzisiaj zobaczymy w jakim humorze pojawi się zarząd Piotrkowianina po spektakularnym zwycięstwie w Płocku.Przecież zarówno Piotrcovia jak i Piotrkowianin pokonali wicemistrzów kraju,he he!!!

00


assa ~assa (Gość)16.02.2013 13:25

P.Karkut powiedziala po meczu PIOTRCOVIA nas niczym nie zaskoczyla-hahhahhahha a jednak pani trener a jednak :) was zaskoczyla tym,ze nie dalyscie rady naszym gwiazdeczkom.Wynik nie byl jednobramkowa przewaga tylko 5 :)
i caly mecz byl nasz :) to nie byl fuks to byl zamierzony cel-osiagniety jak widac!!!

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)16.02.2013 12:08

Gratulacje dziewczyny, chyba nikt się nie spodziewał tak szybko takich wyników po zmianie trenera.
--------------------------------------------------
http://naszpiotrkow.blogspot.com/ - nowe posty

00


itsgalus ~itsgalus (Gość)16.02.2013 10:46

Jestem w SZOKU. Aż sprawdziłem datęm, ale przecież dziś nie 1 kwietnia ...:)
BRAWO DZIEWCZYNY!

00


lelo ~lelo (Gość)16.02.2013 00:06

Brawo! Imponujący finisz na koniec sezonu zasadniczego. Z taką grą jest niemal pewne ze się utrzymamy. Mam nadzieję że swoją świetną grą zawodniczki Piotrcovii przyciągną sponsorów a i miasto wyłoży więcej pieniędzy na klub aby w przyszłym sezonie Piotrcovia walczyła o wyższe cele niż utrzymanie.

00


. ~. (Gość)15.02.2013 21:36

BRAVO!!! Super mecz, szkoda, że nie w sobotę...Atmosfera na hali i w zespole super, taniec po meczu zawodniczek bezcenne...

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat