Piotrcovia w ćwierćfinale Pucharu Polski

MKS PiotrcoviaKraj Środa, 23 lutego 20223
Po dwóch przegranych we własnej hali piłkarki ręczne Piotrcovii odniosły wyjazdowe zwycięstwo. Pucharowe zwycięstwo.
MKS Piotrcovia MKS Piotrcovia

Nie było niespodzianki w pojedynku 1/8 finału Pucharu Polski pomiędzy AZS AWF Warszawa i Piotrcovią. Nasz zespół nie zawiódł, pokonał w Hali Gier AWF gospodynie 31:24 (16:13) i awansował do ćwierćfinału. To dobry prognostyk przed piątkowym pojedynkiem ligowym w Kielcach z miejscową Koroną Handball.

Do przerwy Piotrcovia prowadziła różnicą trzech trafień - 16:13, aby w drugiej połowie jeszcze powiększyć bramkową różnicę i wygrać ostatecznie 31:24.

AZS AWF Warszawa - Piotrcovia 24:31 (13:16)
Piotrcovia: Opelt, Sarnecka - Królikowska 5/1, Oreszczuk 5, Trbović 5, Drażyk 4/3, Jureńczyk 2, Majsak 2, Świerczek 2, Yashchuk 2, Grobelna 1, Klonowska 1, Sobecka 1, Trawczyńska 1.
Rzuty karne: 4/5
Kary: 10 min (Oreszczuk, Jureńczyk, Majsak, Yashchuk, Trawczyńska)

W 1/4 finału Pucharu Polski nasz zespół zmierzy się w Hali Relax z Młynami Stoisław Koszalin. Na razie nie jest jeszcze znany termin tego spotkania.