Od próby kradzieży katalizatora po zatrzymanie z narkotykami

Policja KMP Piotrków Czwartek, 20 lipca 202311
Piotrkowscy policjanci zatrzymali 41-letnią kobietę i 38-latka, którzy usiłowali ukraść katalizator. Przestępczy duet uciekał przed funkcjonariuszami samochodem. To jednak jeszcze wciąż nie wszystkie "grzechy" zatrzymanych.

Ładuję galerię...

Piotrkowscy wywiadowcy otrzymali zgłoszenie, że na parkingu przy ulicy Jagiellońskiej kobieta i mężczyzna prawdopodobnie chcą ukraść katalizator. Patrol od razu pojechał na miejsce, gdzie zauważył fiata stilo, którym jechały dwie osoby odpowiadające rysopisom osób wskazywanych w zgłoszeniu.

Funkcjonariusze dali sygnał do zatrzymania się pojazdu, jednak kierowca, zaczął przyspieszać. Mężczyzna jechał z niedozwoloną prędkością, przejeżdżał na czerwonym świetle i nie zwracał uwagi na znaki i sygnały drogowe. W pewnym momencie wjechał w ślepą uliczkę na granicy miasta. Kiedy policjanci dojechali do pojazdu, nikogo w nim już nie było. Po kilku minutach odnaleźli i zatrzymali 41-letnią pasażerkę pojazdu, a w pobliżu auta odnaleźli portfel z dowodem kierowcy - mówi asp. sztab. Izabela Gajewska, oficer prasowy piotrkowskiej policji.

 

W wyniku przeszukania samochodu policjanci ujawnili też woreczki foliowe z białym proszkiem. Wstępne badanie potwierdziło, że to amfetamina. Na jaw wyszedł też pewien problem z pojazdem.

Łącznie zabezpieczono ponad 100 gramów nielegalnej substancji. Okazało się również, że tablice rejestracyjne umieszczone na stilo należą do innego pojazdu. Przestępcza para skradła je chwilę przed próbą usiłowania kradzieży katalizatora. W pojeździe znajdowały się również narzędzia służące do przecinania rur, podnośniki samochodowe oraz klucze warsztatowe - dodaje Izabela Gajewska.

 

Kobieta trafiła do policyjnego aresztu. Piotrkowscy kryminalni szybko ustalili, gdzie może przebywać 38-letni kierowca fiata i jego także zatrzymali. Obojgu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo 38-latek usłyszał prokuratorskie zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, przygotowania ich do obrotu, a także niezatrzymania się do kontroli. Za popełnione przestępstwa grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

 

Na wniosek prokuratora sąd wobec mężczyzny zastosował 3-miesięczny areszt. Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

rynce łopadajo ~rynce łopadajo (Gość)20.07.2023 14:05

Jaki jest cel pokazywania na zdjęciach publicznych tak charakterystycznych pracowników PP? Nie da się do tego celu użyć bardziej "neutralnych" osób? To kwestia lansu, czy głupoty? Praca jak każda, ale myślę, że odrobina przemyśleń nie zaszkodzi.

52


Arturo vidal ~Arturo vidal (Gość)20.07.2023 14:42

Ładna ta policjantka

11


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)20.07.2023 21:32

Co to było za auto ? Zdążyli coś uszkodzić ?

20


Hmmm ~Hmmm (Gość)20.07.2023 12:32

"...a w pobliżu auta odnaleźli portfel z dowodem kierowcy"
Jakie finanse miasta, tacy przestępcy...

44


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat