Obejrzeli wodne inwestycje i wizytowali drogi

Region Czwartek, 25 maja 20232
Radni Rady Miejskiej Wolborza zapoznali się z obecnym stanem miejskich i gminnych inwestycji. Część z nich została już zakończona, inne są w trakcie realizacji.

Ładuję galerię...

Radni obejrzeli dwa zmodernizowane ujęcia wody w Wolborzu i Polichnie. Dzięki tym modernizacjom miasto i gmina Wolbórz jest zabezpieczona w dostawę bieżącej, czystej wody pitnej dla wszystkich rejonów gminy. Wydajność ujęć wody zwiększyła się z 60 do 120 m³ na godzinę. Wartość inwestycji: 6.642.000,00 zł, z czego 4,9 mln zł pochodzi z dofinansowania.

 

Następnie radni obejrzeli oddaną do użytku ulicę Słoneczną w Wolborzu oraz trwającą budowę dróg z chodnikami w Swolszewicach Dużych i Komornikach. Wartość tych inwestycji to ponad 7,7 mln zł. Dotacja z rządu to zaś 4,8 mln zł.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_wiktor ~goœć_wiktor (Gość)26.05.2023 04:50

Bareja hahaha

10


Rzepicha ~Rzepicha (Gość)25.05.2023 14:26

Poprzedni włodarz gminy obiecywał budowę zbiornika retencyjnego, obecny zaniechał , zbyt dużo zabiegów i zapału do tej inwestycji.

40


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat