Advertisement

Nowe wystawy w ODA

ePiotrkow Piątek, 13 stycznia 20230
W piątek Ośrodek Działań Artystycznych otwiera dwie nowe wystawy, które będzie można oglądać w galeriach przy ul. Dąbrowskiego oraz ul. Sieradzkiej.

Ładuję galerię...

Pierwsza z wystaw nosi tytuł "13/PIĄTEK/13". Jest to wystawa zbiorowa pedagogów Instytutu Rzeźby ASP w Łodzi. Druga z wystaw pn. "Mobilatorium" prezentuje prace Przemysława Druszcza.

 

Na wystawie "Mobilatorium" zostanie pokazanych jedenaście rzeźb kinetycznych artysty Przemysława Druszcza, zrealizowanych w latach 2017-2022.

 

13 piątek to przypadek. 13 artystów to nie przypadek, tylu ich jest. Na co dzień spotykają się w szczególnym miejscu – w Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. Współtworzą oni zespół wykładowców Instytutu Rzeźby. Pod ich kierunkiem studenci nabywają umiejętności i wiedzy, by wkrótce zacząć kroczyć samodzielną artystyczną drogą.13 osób, 13 postaw twórczych, 13 postaw wobec siebie i świata. 13 osób, zmagając się z materią i przestrzenią, odkrywa cząstkę swego artystycznego wyrazu. Nowo powstający czternasty świat to już ten przynależący tylko do Ciebie – do widza - tak z kolei drugą wystawę opisuje dr Zofia Władyka-Łuczak. 

 

Na tej wystawie prace zaprezentują: Jarosław Borek, Janusz Czumaczenko, Przemysław Druszcz, Zbigniew Dudek, Tomasz Kowalczyk, Tomasz Matuszak, Michał Matysiak, Magdalena Pejga, Wiesław Przyłuski, Łukasz Stec, Magdalena Szadkowska, Zofia Władyka-Łuczak, Agata Zboromirska.

 

Wystawę "13/PIĄTEK/13" będzie można oglądać w galerii przy u. Dąbrowskiego, z kolei prace Przemysława Druszcza prezentowane będą w galerii przy ul. Sieradzkiej. 


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat