Na ostatniej prostej

Środa, 05 lipca 202311
Po wielu perypetiach i problemach kończy się termomodernizacja II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie. Zgodnie z zapowiedziami wykonawcy prace mają zakończyć się jeszcze w tym miesiącu.

Ładuję galerię...

Modernizacja placówki rozpoczęła się w zeszłym roku. Niestety problemy z wykonawcą, który zszedł z budowy i rozwiązał umowę oraz konieczność wyłaniania nowej firmy, spowodowały, że zakończenie robót mocno wydłużało się w czasie. Efekty są już jednak widoczne gołym okiem. W ciągu kilku ostatnich miesięcy placówka przeszła kompletną metamorfozę zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Wymienione zostały okna, hydraulika, elektryka, węzeł cieplny oraz sanitariaty. Sale lekcyjne zyskały nowy wygląd. Teraz prace skupiają się w części podpiwniczenia placówki i można powiedzieć, że to już wykończeniówka - informują pracownicy Biura Rozwoju i Inwestycji. - W tej chwili trwają roboty w piwnicach oraz przy zagospodarowanie terenu, czyli ułożeniu kostki wokół budynku, nasadzeniach oraz dokończeniu prac wykończeniowych - dodają.

Przy budynku II LO pojawi się nowa droga dojazdowa, kostka brukowa imitująca granit, a przy schodach wejściowych zainstalowana będzie winda przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

W ramach inwestycji na dachu budynku stanęła instalacja fotowoltaiczna, która nie tylko wpłynie na poprawę jakości środowiska, ale dodatkowo przyniesie oszczędności związane z rachunkami za prąd. Jestem przekonany, że to przedsięwzięcie sprawi, że zarówno nauczyciele, jak i obecni oraz przyszli uczniowie II LO będą się czuli bezpiecznie oraz komfortowo w wyremontowanej placówce - podkreśla z kolei prezydent Krzysztof Chojniak.

Z wykonanych robót zadowolona jest również dyrektor placówki Beata Kiereś. 

Budynek szkoły zmienił się diametralnie. Mamy nową przepiękną elewację i myślę w połączeniu z kostką, która niebawem zostanie ułożona, doda uroku naszej placówce jeszcze bardziej. Cieszącym faktem jest to, iż mamy bardzo dużą ilość chętnych do nauki w naszym liceum. Remont nie zniechęcił, a wręcz przyciągnął ośmioklasistów do rozpoczęcia nauki właśnie w naszym liceum - mówi dyrektor placówki Beata Kiereś.

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)07.07.2023 09:26

Prawda, że UM zaoszczędził dużo kasy na zmianie wykonawcy remonty ?? Czas stracili to może chociaż finansowo wyszło

10


@paleta.gmail ~@paleta.gmail (Gość)05.07.2023 20:16

Ja ze szfagrem zrobili byśmy to szybciej i za połowę ceny

20


Bk ~Bk (Gość)05.07.2023 17:31

Również tam uczyłam się. W suterenie była stołówka. Były śniadania i przepyszne obiady. Ciekawe co teraz jest w suterenie, oprócz szatni. Ktoś odpowie?

20


go?ć_jankes ~go?ć_jankes (Gość)05.07.2023 14:13

A co z sp nr 12? Znając nieudolności władz miasta na bank do września się nie wyrobią.

31


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)05.07.2023 13:05

To rondo przy szkole powinno się nazywać św palacza adepta

31


goœć_janusz ~goœć_janusz (Gość)05.07.2023 12:15

Remont przyciągnął .... Witaj szkoło, budowlanko!

20


Rencista ~Rencista (Gość)05.07.2023 12:32

Widzę że włodarze są kreatywni co do moich podatków

31


Leoś ~Leoś (Gość)05.07.2023 12:24

Uczyłem się tam kiedyś zawsze jak szlem do domu to jusz nie mogłem się doczekać kiedy znów wruce do szkoły

12


mat. '72 ~mat. '72 (Gość)05.07.2023 12:09

W holu na I p. były zawsze w donicach piękne kwiaty, a na stelażach różne wystawy.

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat