Monitoring "wyłapuje" łamiących przepisy

Region Sobota, 10 czerwca 202338
Wyłapują zbyt ciężkie samochody, wjeżdżające na gminną drogę. Władze Sulejowa, by zapobiec łamaniu przepisów i dewastacji drogi, uruchomiły na drodze Kłudzice - Łęczno kamery, które wykonują zdjęcia wyłącznie pojazdom ponadnormatywnym. Fotografie trafiają następnie do rąk policjantów.
Fot. UM Sulejów Fot. UM Sulejów

Ładuję galerię...

Jak przypominają urzędnicy na całym zmodernizowanym odcinku drogi gminnej pomiędzy Łęcznem a Kłudzicami obowiązuje zakazu wjazdu samochodów ciężarowych, których masa całkowita przekracza 3,5 tony (z wyłączeniem pojazdów nadleśnictwa). 

My o tej drodze marzyliśmy od lat. Wybudowaliśmy ją bardzo ciężkim wysiłkiem. Nie możemy pozwolić, aby ta droga była niszczona przez samochody ciężarowe. Czy mogą jeździć tam rolnicy swoimi ciągnikami? Mogę zapewnić, że te zdjęcia weryfikują moi pracownicy. Jeśli "złapie" ich kamera to nikt nie będzie tutaj tak nieodpowiedzialny, aby na policję przesyłać ciągnik, który wiezie zboże - mówi Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa. 

Kierowcy samochodów ciężarowych, którzy łamią przepisy, muszą się liczyć z otrzymaniem mandatu.

W ten sposób chcemy zapobiec zniszczeniu tej jakże ważnej dla naszych mieszkańców drogi, która może być alternatywą dla coraz bardziej zakorkowanej „dwunastki” - podkreślają urzędnicy i dodają, że planowane są tam również prace zabezpieczające. - Ta strategiczna inwestycja jest objęta 5-letnią gwarancją, ale aby jeszcze bardziej zminimalizować ryzyko uszkodzenia nawierzchni, przedstawiciele piotrkowskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowo-Mostowych, którzy pod koniec ubiegłego roku zmodernizowali ten odcinek, postanowili dodatkowo wzmocnić krawędzie jezdni na całym 4-kilometrowym odcinku przebudowanej jezdni - dodają. 

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

0


Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_kierowca ~go?ć_kierowca (Gość)06.07.2023 10:24

Dziękuję za zdjęcie ???? problem w tym że tą czerwoną wywrotką wiozłem materiał którym wzmacniało się pobocze tej drogi, pozdrawiam

02


Epi Hepi ~Epi Hepi (Gość)17.06.2023 23:18

To jest Monitoring z prywatnej posesji, więc do niczego tego wykorzystać raczej się nie da. Poza tym Policja sama kieruje na tę drogę jak DK 12 zablokowana.

22


Zalesicka street ~Zalesicka street (Gość)11.06.2023 15:25

Ta droga to trochę pudrowanie pryszcza. Najpierw S12 została zablokowana, bo coś tam, później były pretensje dlaczego nie budują S12 i protesty S12 natychmiast, ostatecznie w roku przedwyborczym ktoś stwierdził, że trzeba zrobić alternatywę dla ekspresówki,czyli sypnąć trochę kamienia w lesie, ubić i wylać wąski pasek asfaltu. A jak droga zacznie się sypać za 5-6 lat, to będzie tłumaczenie, że to przez auta - bo za długi, za szeroki, za ciężki, za szybki, za wolny...
Może warto wziąć się porządnie za ekspresówkę (S12 lub S74), żeby wyrzucić tranzyt z DK12. Wtedy "krajówka" opustoszeje i zrobi się miejsce na lokalny ruch. Tyle ekspresówek buduje się w kraju, a nasze śpiące misie z miasta i powiatu znów przebimbaly kolejną kadencję...

70


kosmo ~kosmo (Gość)14.06.2023 05:31

Ciekawe co zrobi gość jeden z drugim kiedy będzie chciał zrobić sobie kostkę na podjeździe albo postawić garaż.

20


Autor ~Autor (Gość)11.06.2023 00:20

Aaa, czyli te ciężarówki z drewnem 10x dziennie mogą spokojnie jeździć?

55


ja ~ja (Gość)12.06.2023 12:49

przygłów - koło to samo - szczególnie nocą... a rolnicy - te ich pojazdy również przekraczają dopuszczalne

23


podKAŁczanin ~podKAŁczanin (Gość)10.06.2023 11:27

I bardzo dobrze! Brawo. Jeszcze w kilku miejscach na drodze, powinny być metalowe elementy (bramki) o wysokości niższej niż standardowy TIR - dalej cwaniak by nie przejechał, a i zakrecić miałby ciężko.

125


Mieszkaniec Koła 1X ~Mieszkaniec Koła 1X (Gość)12.06.2023 23:25

Niech się SZANOWNE WŁADZE SULEJOWA zainteresują drogą między miejscowościami Koło - Przyglów, tam jest zakaz powyżej 3,5 tony a tirów i innych tego typu aut jeździ tą drogą cała masa. Jadąc z Piotrkowa do miejscowości Koło w okolicach skrzyżowania z ulicą Jeziorną też jest zakaz powyżej 10 ton i tu też jeżdżą tirami non stop. A pani Sołtys z Koła ma to też pewnie gdzieś. Widzi co się dzieje, tym bardziej że widuję ją na placu przy remizie strażackiej która praktycznie znajduje się przy tej drodze ale widocznie ma ciekawsze zajęcia niż interesować się jakąś tam głupią drogą. Pozdrawiam panią Aleksandrę S.Z.

12


Kierowca tyra ~Kierowca tyra (Gość)10.06.2023 10:44

Udostepnianie jest karalne i tylko czekam na zdjęcie mojej ciężarówki. Wiem gdzie jest zamontowana kamera więc podjechanie tam późnym wieczorem i rozmowa z gosciem zajmie mi tylko chwilkę

418


Rowerzysta ~Rowerzysta (Gość)10.06.2023 11:04

Łapać też osobówki które pędzą jak szalini mimo ograniczenia do 50

72


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat