Advertisement

Miliony dla gmin powiatu piotrkowskiego

ePiotrkowRegion Czwartek, 14 lipca 202278
Gminy powiatu piotrkowskiego otrzymają pieniądze z rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla terenów popegeerowskich. Według jego założeń finansowe wsparcie ma pozwolić na bardziej prężny rozwój mniejszych samorządów. Listę tych z naszego regionu wraz z kwotami, jakie wpłyną na ich konto, przedstawił w czwartek w piotrkowskim biurze poselskim Prawa i Sprawiedliwości marszałek senior Antonii Macierewicz.

Ładuję galerię...

W powiecie piotrkowskim z pomocy finansowej skorzysta sześć gmin: Wolbórz, Rozprza, Łęki Szlacheckie, Wola Krzysztoporska, Gorzkowice oraz Czarnocin. Najwięcej pieniędzy, bo 3 mln 784 tys. zł, przeznaczono na inwestycje na terenie tej pierwszej. Łącznie samorządy ziemi piotrkowskiej mają zyskać ponad 14,5 mln zł.

Wsparcie gmin to kolejny z elementów Polskiego Ładu. We wszystkich powiatach okręgu piotrkowskiego gminy otrzymają ponad 80 mln zł. Te pieniądze często będą przeznaczane na poprawę jakości dróg, a tym samym usprawnienie pracy polskich rolników - mówił poseł Antoni Macierewicz. 

Program zdaniem przedstawicieli Prawa i Sprawiedliwości ma wyrównywać szanse na godne życie dla wszystkich mieszkańców naszego kraju.

W ramach tej edycji programu do 1300 samorządów trafi ponad 4 mld zł. Ich gospodarze podkreślają, że to dla nich olbrzymie wsparcie. Często poprawi się jakość życia w miejscowościach, które są oddalone od stolic gmin, a tym samym trudniej było dotrzeć do nich z tymi inwestycjami - dodała poseł Anna Milczanowska. 

Prelegenci podkreślali, że to działanie jest odpowiednim zdiagnozowaniem potrzeb Polaków, które teraz będą mogły być zaspokojone.

Samorządy powiatu piotrkowskiego otrzymują środki finansowe, które są dedykowane na zadania, mające na celu poprawienie życia mieszkańców. Mowa np. o infrastrukturze szkolnej. Tak będzie w Rozprzy i Niechcicach. W innych gminach będzie można zainwestować w drogi i w wodociągi - wyliczał Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Na co dokładnie zostaną przeznaczone pieniądze? 

 

Wolbórz

Modernizacja drogi powiatowej Nr 4332E w obrębie PGR Bogusławice - 784 tys. zł*

Przebudowa drogi gminnej w Komornikach - 3 mln zł

 

Rozprza

Modernizacja drogi powiatowej Nr 1519E na odcinku Łazy - Milejów - 784 tys. zł*

Przebudowa przyszkolnego boiska sportowego przy Szkole Podstawowej w Rozprzy - 882 tys. zł

Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Niechcicach - 970 tys. zł

 

Łęki Szlacheckie

Zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Trzepnica-Kolonia - 392 tys. zł.

Montaż instalacji fotowoltaicznej oraz modernizacja kotłowni w Szkole Podstawowej w Trzepnicy - 785 920, 80 zł

 

Wola Krzysztoporska

Remont drogi powiatowej nr 1500E na odcinku od Szkoły Podstawowej w Parzniewicach do miejscowości Blizin - 2,5 mln zł

 

Gorzkowice

Poprawa infrastruktury drogowej na terenie gminy Gorzkowice część II - 2,45 mln

 

Czarnocin

Poprawa warunków turystycznych na terenie Gminy Czarnocin - 2 mln zł

 

 

W czwartkowej konferencji wzięli udział również Mariusz Węgrzynowski, starosta powiatu tomaszowskiego, do którego trafi prawie 7 mln zł oraz Waldemar Wyczachowski, przewodniczący struktur PiS na ziemi bełchatowskiej, gdzie gminy zyskają łącznie 7,4 mln zł.

 


Zainteresował temat?

6

15


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (78)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

jeszcze 2 lata ~jeszcze 2 lata (Gość)15.07.2022 08:07

Spokojnie jeszcze z rok, 2 lata i unia ze stanami zrobią tak że mało kogo będzie stać jeździć samochodami. Odetną kredyty i drukowanie pieniędzy to przestaniecie żyć na kredyt😛nie martwcie się o takie rzeczy, zaraz będzie czyszczenie🙈

50


do logikk ~do logikk (Gość)15.07.2022 07:33

Że mają się czelność ludziom pokazywać bida idźie inflacja najgorsza od 25 lat makaron nawijają ,że na całym świecie tylko nikt tam nie narzeka bo państwo pomaga wszystkim ,anie tylko epi wyborcom.Np.Węgry cena paliwa 4,80 ,Słowenia cena paliwa 5,60,Niemcy dopłaty dla każdego obywatela 700 euro na kwartał.A u nas co dno i ciemnota.Zarżneli młodych ludzi ,którzy pracują na emerytów stopami procentowymi raty kredytów wzrosły o 100-150%.A drukowanie pieniądza trwa w najlepsze.

173


Garnek ~Garnek (Gość)15.07.2022 08:05

Robią z nami co chcą, śmieją nam się w twarz, a nasi wodzowie udają, że deszczyk pada.. najgorsze, że my nie możemy z tym nic zrobić, możemy tylko patrzeć i płakać, że tak nas ciosają na kasę!!!

43


Dania ~Dania (Gość)15.07.2022 08:04

W Danii ogarneli sie po naplywie migrantow w 2015. Wprowadzili prawo ktoro pozwala na zabieranie pieniedzy i kosztownosci nowym przybyszom, ktorzy ubiegaja sie o social. Dobra te sa uzywane na ich utrzymanie a jak sie skoncza to dopiero wtedy dostaja z urzedu.
I my powinnismy takie prawo miec.

40


antyAntoni ~antyAntoni (Gość)15.07.2022 08:02

Mateusz Morawiecki - ocieplajcie domy,
CZarnek - mnie jedzcie,
Sarnek - zbierajcie chrust,
Obajtek -cena paliwa po 8 zł przy cenie ropy 100 USD.
Ale to wina Tuska, Putina, Niemców, UE, Rolników, pośredników i innych tylko nie Wasza Panie Antoni. Wy jesteście czyści. Patrzeć na Was nie mogę
Tylko z czego. Jak wy zdzieracie ze s

43


MarekGość ~MarekGość (Gość)15.07.2022 07:59

Tak samo mówią w Niemczech taka sama śpiewka. Uprzedzają ludzi żeby nie szaleli na wakacjach bo zima będzie ciężka-ceny ogrzewania mogą wzrosnąć o 400 procent. To jest jednakowy plan. Przez 2 lata gnębili nas plandemią a teraz biorą nas chlodem i głodem.

40


Pozdro ~Pozdro (Gość)15.07.2022 07:58

Śmieją się bezczelnie ludziom w r.y.j! A co tam, troszkę się pasa zaciśnie i jakoś to będzie..... Dalej odda się głos na tych kochanych patriotów którzy tak kochają Polskę i dbają o jej interesy i o kieszeń rodaków 🤪🤪🤪🤪🤪😱😱😱😱🤮🤮. Pozdrawiam serdecznie 👍🇵🇱

32


gdzie wungiel ~gdzie wungiel (Gość)15.07.2022 07:55

To było do przewidzenia od kiedy zaczęli wygaszać kopalnie, bo się nie opłaca????????????. Dziwiłem się dla górników, których systematycznie odstawiano do konta, że się nie buntują. Ale Polacy to romantyczny naród i się nie przejmują tym złym węglem, bo ekologia jest na 1 miejscu. My zrobiliśmy zapas węgla jak cena zaczynała się rozpędzać i jakiś tam komfort psychiczny jest. Zobaczymy jak dotrze, że coś tutaj nie jest kolorowo.

30


gosicumo ~gosicumo (Gość)15.07.2022 07:55

Cena za wolność jest zamarznięcie na śmierć, super! Już zgrzytam zębami i od razu czuję się wolnym człowiekiem.
Ludzie kupujta pierzyny, kordły i metr węgla.To ostatnie to stary, przedwojenny sposób, jak ogrzać całą rodzinę metrem węgla - zarzuca się worek na plecy i biega dookoła stołu, każdy po kolei.
Sprawa jest banalna, jeśli pseudo rząd już się nie kryje z tym i mówi oficjalnie oczywiście między wierszami jak jest tzn. że będzie ostre haratane na zimę z gazem, prądem , dostępnością i cenami. Pozdro dla kumatych .

30


AntoniDoDomu ~AntoniDoDomu (Gość)15.07.2022 07:30

Poseł Lorek działa a ci tylko pozują do zdjęć!

93


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat