Majchrzak z drugim tytułem w sezonie

Poniedziałek, 12 lutego 20246
Po zwycięstwie w tunezyjskim Monastyrze na początku stycznia, tym razem Kamil Majchrzak zwyciężył w turnieju wyższej rangi ITF 25 w Hammamecie. W finałowym spotkaniu piotrkowski tenisista pokonał Jaya Clarke'a 6:3, 7:5.

Dla piotrkowskiego tenisisty był to czwarty turniej w sezonie. W ubiegłym tygodniu w rozgrywkach ITF 25 w Hammamecie Majchrzak stracił tylko jednego seta podczas meczu 2. rundy, kiedy to przeciwnikiem Polaka był Hiszpan Carlos Sanchez Jover.

W finałowym starciu piotrkowianin wygrał z Brytyjczykiem Jay'iem Clarke'iem 6:3, 7:5. W przeszłości Jay Clarke notowany był już na 153. miejscu w rankingu ATP. Przez większość spotkania Majchrzak miał mecz pod pełną kontrolą. Jedyny stan zagrożenie miał miejsce w 2. secie, kiedy to Brytyjczyk przy stanie 5:4 serwował po zwycięstwo w tej partii. Piotrkowski tenisista jednak zdołał odrobić stratę przełamania, nie oddając rywalowi już żadnego gema do końca spotkania.

Dzięki wygraniu turnieju ITF 25 Majchrzak dopisał do światowego rankingu 25 punktów, dzięki czemu 28-latek awansuje w okolice 650. miejsca w światowym zestawieniu. W tym tygodniu 28-latek powalczy o poprawę tej pozycji. Piotrkowianin ponownie w zagra w Hammamecie, gdzie będzie rywalizował w kolejnym turnieju rangi ITF 25.