Advertisement
artykuł sponsorowany

Listwa przypodłogowa - jaką wybrać?

Czwartek, 02 lutego 2023
Podłogi z parkietu, paneli, płytek, kamienia czy desek wymagają odpowiedniego wykończenia. W tym celu montuje się listwy przypodłogowe, które maskują szczeliny przy ścianach i poprawiają estetykę wnętrza. Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów listew, są one produkowane z różnych materiałów, w różnych kolorach. Jak dobrać optymalny model? Na co zwrócić uwagę?
Listwa przypodłogowa - jaką wybrać?

 

Główne kryteria wyboru listew przypodłogowych

 

Wśród najpopularniejszych listew przypodłogowych znajdują się modele wykonane z PVC i MDF. Dzięki szerokiej gamie kolorystycznej można je z łatwością dopasować do wnętrza kuchni, pokoju, korytarza czy salonu. Sprawdzą się również w biurze i innych pomieszczeniach. Wysokiej jakości produkty umożliwiają ukrycie dylatacji i innych szczelin, ale również kabli telekomunikacyjnych i elektrycznych.

Listwy przypodłogowe marki KORNER to bogata oferta wysokiej jakości produktów. Nasze modele wykonane zostały ze zróżnicowanych materiałów. Klienci mogą wybrać wodoodporne i trwałe profile z tworzyw sztucznych, a także niezwykle eleganckie listwy z MDF. Dzięki zróżnicowaniu kształtów i kolorów każdy może znaleźć odpowiedni rodzaj dla siebie.

Listwy przypodłogowe PCV są dostępne w wielu kolorach, dzięki czemu pasują do paneli, płytek, parkietów drewnianych, betonu architektonicznego i innych podłoży. Są często stosowane w mieszkaniach, domach i w obiektach użyteczności publicznej. Łatwo je zamontować i utrzymać w czystości. Chronią dolną część ściany przed ubrudzeniem i uszkodzeniami. Cechuje je atrakcyjna cena, szeroki wybór wzorów i kolorów, a także wysoka elastyczność. Można je z powodzeniem stosować nawet na ściany, które mają wyraźne krzywizny.

Z kolei listwy MDF, zwykle w białym kolorze, to również doskonały wybór do wnętrz. Pasują do każdej ściany, pięknie prezentują się w połączeniu z ciemnymi murami i wzorzystymi tapetami. Co ważne dla uzyskanego efektu, mogą być proste lub frezowane.

 

Wybór listwy przypodłogowej ze względu na jej funkcję

 

Listwy przypodłogowe spełniają funkcję estetyczną oraz praktyczną. Dobrze dobrane umożliwią uzyskanie wysoce estetycznego efektu i wprowadzenie do wnętrza elegancji. Dzięki nim podłoga jest odpowiednio wykończona, a ewentualne nierówności zamaskowane. Pozwalają one ukryć szpecące kable, np. telefoniczne, RTV i elektryczne. Skutkiem tego sprzątanie jest łatwiejsze, a funkcjonowanie w pomieszczeniu bezpieczniejsze. Wyeliminowane zostaje bowiem ryzyko potknięcia się o przewody i zalania ich wodą lub innymi płynami.

Zastosowanie listew pozwala na zabezpieczenie naroży przed mechanicznymi uszkodzeniami. Brud i kurz ma mniejsze szanse na osadzenie się w szczelinach dylatacyjnych, odkurzanie i mycie podłogi jest prostsze.

Wybór odpowiednich listew przypodłogowych nie jest trudny, wystarczy wziąć pod uwagę kolor, materiał, z jakiego zostały wykonane i jego trwałość. Warto uwzględnić typ podłogi, stolarkę drzwiową, kolor ścian i umeblowania. Duże znaczenie ma szerokość listwy, ta bowiem musi zakryć nieestetyczne szczeliny przy ścianach.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat