Advertisement

Książka na weekend - wciągające thrillery psychologiczne

ePiotrkow Sobota, 29 października 20220
Na ten weekend proponujemy dwa mocne thrillery psychologiczne. Jeden z nich opowiada o przemocy domowej i tego do czego może prowadzić skrywana rodzinna tajemnica. Ciężko się od tej lektury oderwać, dlatego proponujemy od razu dwie. Choć i trzecia propozycja opowiada o silnej kobiecie, a znajdziecie w niej także wątki dotyczące historii medycyny. Zaciekawieni? Zapraszamy po szczegóły...
fot. K. Żołądek fot. K. Żołądek

Pierwsza z propozycji to trzymający w napięciu thriller psychologiczny „Przybrana córka” autorstwa Nicole Trope, która ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Filia w przekładzie Klaudii Wyrwińskiej. To kolejna powieść o zaginięciu dziecka. Trzyletnia Millie Everleigh znika w rześki zimowy dzień i nic nie jest takie, jak się wydaje… A jej matka odbiera telefon z wieściami, jakich żaden rodzic nie chciałby otrzymać. Rozpoczynają się poszukiwania, a na jaw wychodzą rodzinne sekrety i tajemnice. Będzie sporo zwrotów akcji i emocjonująca fabuła.

 

fot. K. Żołądek

 

Nicole Trope nie debiutuje w naszym kraju. Ma już na koncie polskie wydania takich powieści, jak „Zaginiony chłopiec” czy „Gdzie jesteś synku”, czyli pomysł na książki o zaginionych dzieciach wydaje się niewyczerpanym źródłem pomysłów na emocjonujące historie. Powieści „Przybrana córka” możecie już szukać w księgarniach.

 


O tej książce można też posłuchać:

 


 

 

 

 fot. K. Żołądek


Druga propozycja, którą polecamy, to najnowsza książka Anny Rozenberg „Zawsze będziesz winna”. To także thriller psychologiczny, który ukazał się nakładem wydawnictwa Harde. To powieść o tym, że człowiek może się stać potworem, chowając własne tajemnice, by przekornie – zachować w sobie okruchy człowieczeństwa. Poznamy szczegóły przemocy domowej, szantażu, ale też przyjaźni, wsparcia i lojalności. A to za sprawą bohaterki powieści, a jest nią Helen. Dojrzała i mocna kobieta, była policjantka, która w zaspie na pustkowiu odnajduje zwłoki mężczyzny. I rozpoczyna prywatne śledztwo...

Anna Rozenberg tworzy w Wielkiej Brytanii, gdzie powstały jej trzy książki „Maski pośmiertne”, „Punkty zapalne” i „Wszyscy umarli”, o których już wspominaliśmy w cyklu „Książka na weekend”. Pomaga młodym autorom w redakcji ich książek, zdobyła m.in. Nagrodę Kryminalnej Piły, a także nagrodę specjalną im. Janiny Paradowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Kryminału. Dziś polecamy nową powieść „Zawsze będziesz winna”, której możecie szukać w dobrych księgarniach. Kto wie, może też niebawem zostanie nagrodzona?

 


O książce możecie też posłuchać w jednym z odcinków audycji „Książka na weekend”:

 

 fot. K. Żołądek

 


Trzecią propozycją jest książka Samanthy Greene Woodruff „Żona lobotomisty”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Filia. To genialna powieść historyczna o pełnej pasji kobiecie, czarnej karcie w historii psychiatrii i o kiełkującym, nieuniknionym koszmarze.

 


Jak czytamy w opisie wydawcy – od kiedy jej brat odebrał sobie życie po pierwszej wojnie światowej, Ruth Emeraldine decyduje się pomagać ludziom cierpiącym z powodu chorób psychicznych. Zakochuje się w charyzmatycznym Robercie Apterze – genialnym lekarzu i orędowniku nowej radykalnej terapii – lobotomii. Ruth wierzy, że jest to cudowny lek. Kiedy jednak jej mąż traci kontrolę nad sobą i wpada w złudną megalomanię, Ruth nie może dłużej ignorować swoich rosnących podejrzeń. Robert operuje pacjentów nie zważając na nic, często z przerażającymi rezultatami, a wrażliwa młoda matka Margaret Baxter ma się stać jego kolejną ofiarą. Tylko Ruth może ją ocalić – ją i dziesiątki innych ludzi – od przerażających konsekwencji ambicji Roberta.

 


To inspirowana szokującym rozdziałem w historii medycyny, przejmująca historia kobiety walczącej przeciwko najbardziej ponurym okolicznościom.

 


Życzymy udanej i miłej lektury. Książki znajdziecie w księgarniach.

 


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat