Advertisement

Kompleks w Gomulinie oficjalnie otwarty [ZDJĘCIA]

Piątek, 29 września 202326
Boisko ze sztuczną trawą do piłki nożnej, wielofunkcyjne boisko z poliuretanową nawierzchnią, a do tego nowoczesny plac zabaw - tak wygląda nowy sportowo-rekreacyjny kompleks, który powstał przy Szkole Podstawowej w Gomulinie.

Ładuję galerię...

W czwartek na nowym obiekcie zorganizowano uroczystość oficjalnego otwarcia. Przy pięknej pogodzie symbolicznie przecięto dziś wstęgę. Nie brakowało także podziękowań, życzeń, podsumowań oraz pierwszy strzałów i bramek. Podczas otwarcia wójt Woli Krzysztoporskiej Roman Drozdek, podkreślał, że to jeden z najpiękniejszych dni w tej kadencji samorządu. 

Oddajemy do użytku bardzo ważną i potrzebą inwestycję. Obiekt jest przepiękny, choć inwestycja była bardzo trudna. W trakcie przygotowania i realizacji było wiele niepewności, czy uda nam się to dokończyć. Dzięki dobrej decyzyjności samorządu udało nam się doprowadzić to do finału. Radość jest wielka. Można powiedzieć, że te wieloletnie gomulińskie marzenia w końcu zostały spełnione - zaznaczał wójt Roman Drozdek. 

Obiekt jest wielofunkcyjny, a dzięki oświetleniu będzie można z niego korzystać także wieczorami. 

Takie otwarcie to piękne uczucie. Coś, co się tworzy dzieci, dla uczniów. Tworzymy to z pasją, bo wiemy, że będzie to wykorzystywane i będzie służyło przez wiele lat. Nie ma piękniejszego uczucia niż dać dziecku radość, a  to jest właśnie sama radość - mówiła Iwona Zapała, dyrektor Szkoły Podstawowej w Gomulinie, która podkreśla, że szkoła będzie służyć nie tylko uczniom. - W godzinach dopołudniowych z obiektu będą korzystali uczniowie oraz przedszkolaki. Będziemy także zatrudniony animator, który będzie czuwał nad boiskami. Popołudniami w dni powszednie oraz w weekendy obiekt będzie udostępniany innym sympatykom sportu. Mamy zamiar stworzyć tutaj taką oazę ducha sportowego - zaznaczyła Iwona Zapała.

 

Z nowego boiska najbardziej cieszą się uczniowie. 

Bardzo nam się te boiska podobają. Najbardziej oczywiście ta część do piłki nożnej. Jeszcze nie mieliśmy okazji na nim grać, bo dopiero dziś zostało oficjalnie otwarte, ale już się nie możemy doczekać. Będziemy na pewno na nim często grać - mówili tuż po otwarciu uczniowie szkoły. 

W skład zespołu boisk wchodzą: boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 36×22 m wraz z wyposażeniem oraz oświetleniem solarnym; boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy wraz z wyposażeniem do gry w piłkę nożną (ORLIK) o wymiarach 59×29 m wraz z oświetleniem, kontener szatniowy wraz z niezbędnymi przyłączami, utwardzone dojścia, ciągi komunikacyjne oraz piłkochwyty i ogrodzenie boisk z bramą i furtką.

 

Prace przy nowym kompleksie kosztowały blisko 2 mln 700 tys. zł. Na realizację tej inwestycji gmina pozyskała 1 mln 265 tys. 500 zł dofinansowania z pierwszej edycji Polskiego Ładu.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_gość ~goœć_gość (Gość)02.10.2023 14:36

Kanalizacji w Gomulinie jeszcze bardzo długo nie będzie. Dobrze byłoby aby sołtys oficjalnie o tę inwestycje zapytał na zebraniu z sołtysami. Obecnie jedyna oczyszczalnia w Woli nie nadąża z przetwarzaniem tych ścieków, które do niej wpływają. Chwalić się sukcesami to nie problem. ODWAGA TO RÓWNIEŻ PRZYZNANIE SIĘ DO PORAŻKI

10


dffgjghjmvb ~dffgjghjmvb (Gość)02.10.2023 08:46

a kanalizacji jak nie było , tak nie ma

10


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)01.10.2023 17:12

Kompleks ok, ale dlaczego aż za prawie 3 miliony ? Rozumiem, że ta kwota wynika z "gospodarności" w czasach kryzysu gospodarczego. JAK TRZA TO TRZA xd

10


wiecPIS ~wiecPIS (Gość)30.09.2023 09:36

Wiec polityczny PIS. Tylko szkoda dzieciaków i kompleksu sportowego że zostali w to wplątani.

10


wieśniak ~wieśniak (Gość)29.09.2023 18:52

Niestety moje dzieciaki musiały brać w tym cyrku udział, no cóż taki los ucznia. Ale jak zobaczyłem na fotach tego smoleńskiego po...a to krew się we mnie zagotowała. Ale przyznać trzeba że kompleks bardzo pożądny. Plus ode mnie dla szkoły i gminy.

10


Zagłosuję na PiS ~Zagłosuję na PiS (Gość)30.09.2023 15:13

No to nie będą teraz mieli kompleksów, że w Gomulinie, to nic nie ma.

00


Arysto ~Arysto (Gość)29.09.2023 14:16

Miłościwie panująca radna tej wioski umieściła na swoim fb szeroką relację z uroczystości. A raczej polityczny manifest, wszystko w godzinach pracy w Powiatowy Centrum Pomocy Rodzinie.

10


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)29.09.2023 22:43

Zastanawiam się co jeszcze może powstać w Bujnach, Gomulinie, Parzniewicach czyli największych okręgach wyborczych ? Może wybudujecie basen albo lotnisko, żeby tylko wygrać te wybory. Tylko nie dziwcie się jak mieszkańcy z mniejszych miejscowości powiedzą po prostu... Wam już dziękujemy, bo wy nas nie zauważacie, bo my czujemy się przez was poniżeni.

10


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)29.09.2023 22:18

To był wi.c pol.tyczny a nie otwarcie obiektu sportowego "droga pani dyrektor"

10


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)29.09.2023 16:43

Żenua. Dzieci tracą zajęcia szkolne, po to by grupka polityków, która palcem w bucie nie kiwnęła, mogła sobie przed wyborami zrobić fotkę i ogrzać się w blasku fleszy.

30


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat