Jubileuszowy 60. Męski Publiczny Różaniec ulicami Piotrkowa Trybunalskiego

Niedziela, 03 marca 202430
Już po raz 60 mężczyźni z Piotrkowa Trybunalskiego wzięli udział w Męskim Publicznym Różańcu. W sobotę 2 marca 2024 r. grupa zamknęła piąty rok działalności, a we wspólnej modlitwie wzięło udział ponad 60 mężczyzn.

Ładuję galerię...

Wspólne odczytanie fragmentu Pisma Świętego o walce duchowej, modlitwa do św. Michała Archanioła, a także śpiew pieśni maryjnych i różaniec to stałe elementy kolejnych edycji wydarzenia. Mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego, powiatu piotrkowskiego, a tym razem również Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi, wspólnie przeszli z modlitwą stałą trasą, aby na końcu wziąć udział we Mszy Świętej w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty.

Dzieło Męskiego Różańca w Piotrkowie trwa i rozwija się. Cieszymy się z tego, że dołączają do nas nowe osoby i wspólnie z nami w pierwsze soboty miesiąca dają świadectwo wiary, nadziei i miłości. W okresie Wielkiego Postu staramy się w sposób szczególny trwać u boku Maryi pod Krzyżem Jezusa, na wzór umiłowanego ucznia. Przyjmując Matkę do serc, staramy się wynagradzać za bluźnierstwa i zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi. Polska i świat w XXI w. potrzebują zwyczajnej, budującej rodziny pobożności. Dlatego chcemy przekazać depozyt wiary, pokazując jednocześnie, że można tak zarządzać swoim czasem, aby znaleźć okazję do modlitwy. Z niej czerpiemy siłę do walki duchowej i zmiany w życiu ku Bogu - mówią uczestnicy inicjatywy.


Kolejny Męski Publiczny Różaniec w Piotrkowie Trybunalskim już w kwietniu. Wydarzenie, które po pięciu latach wpisało się na stałe w krajobraz kulturowy i religijny miasta, adresowane jest do wszystkich mężczyzn, zaś szczególnie do ojców i synów.

POLECAMY


Zainteresował temat?

5

4


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mężczyzna ~Mężczyzna (Gość)05.03.2024 10:50

Dziwne jest tak głośne wyznawanie kultu Matki Boskiej przy założonym wykluczeniu kobiet. Synowie i ojcowie, ale bez matek i żon. KIEDY ZAPROSICIE KOBIETY????

41


go?ć_piotrkowianka ~go?ć_piotrkowianka (Gość)04.03.2024 10:43

Z jednej strony śmiać mi się chce z tego cyrku,bo sam Jezus powiedział, że jeśli chcesz się modlić, to módl się w izdebce, a nie na ulicach, żeby cię widzieli,a Ojciec, który jest w niebie odda tobie.Z drugiej zaś strony jestem wierząca i praktykująca, więc nie wypada naigrawać się z ludzi modlących się na ulicach. Więc więcej nic nie napiszę, chociaż język mnie świerzbi aby przyłożyć tym chłopom, bo w tym czasie mogliby czynami,a nie słowami przyczynić się do wynagrodzenia Bogu za grzechy, które na co dzień popełniają.

54


gość 1 ~gość 1 (Gość)05.03.2024 00:43

Modlić się uczciwie, a nie na pozór jak co nie które na przykład ze sanepidu nawet w szaty się ubierają. Szanuj bliźniego jak siebie samego i nie niszcz drugiego.

31


Seksmisja ~Seksmisja (Gość)04.03.2024 18:19

Dość dyktatury kobiet Brawo panowie

21


pimpek ~pimpek (Gość)03.03.2024 15:14

Z tego to już tylko beka jest, tak się kończy promocja czegoś na siłę...

85


azas ~azas (Gość)04.03.2024 09:54

kabaret lepszy jak na Polsacie. Czemu to ma służyć ? chcesz się pomodlić zrób to w kościele w domu ale nie na ulicy.

74


Viki ~Viki (Gość)03.03.2024 11:40

Nie mogę iść w tym różańcu bo jestem kobietą. Czy kościół mnie w takim razie odrzuca od wiary?

55


Piotrkowiankaaaaaa ~Piotrkowiankaaaaaa (Gość)03.03.2024 09:21

Piotrków to miasto, w którym największym wydarzeniem jest enty spacer chłopów z różańcem w ręku przez miasto... Gorzej już chyba nie będzie...

117


wierzący ~wierzący (Gość)03.03.2024 11:52

"Wiem, że jeszcze będzie pięknie
Przegonimy mrok
Przegonimy całe zło
Które w tym momencie
Chce nam zabrać szczęście
Uciszyć nam głos
My będziemy ponad to.....". Zło dobrem zwyciężajmy. Alleluja i do przodu.

64


Gfgh ~Gfgh (Gość)03.03.2024 08:42

Po co o tym piszecie chyba tylko po to żeby się znowu wyzywali w komentarzach. Dla mnie mogą chodzić 24 godz. Jak będę chciał to pójdę. Jak nie chce nie idę i nie komentuje tym bardziej nie wyśmiewam i nie kpię. Ogarnijcie się ludzie.Do reszty chcą was sklucic.

81


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat