"Jest Jedna Jedyna” - koncert i monodram w Wolborzu

Region Czwartek, 10 sierpnia 20230
"Jest Jedna Jedyna” to spektakl słowno-muzyczny, który odbędzie się 13 sierpnia w Wolborskim Centrum Kultury. W programie wydarzenia znalazły się monodram kabaretowy ”Wieczny tułacz” w reżyserii Tadeusza Wiśniewskiego oraz koncert kapeli Fakiry z piosenkami okresu międzywojennego.
fot.: Fakiry fot.: Fakiry

Kabaretowy teatr jednego aktora oparty jest na tekstach Mariana Hemara. W monodramie wystąpi Stanisław Górka, szef Towarzystwa Teatralnego z Warszawy i aktor, któremu największą popularność przyniosła rola Zbigniewa w serialu "Plebania".

 

Piotrkowska kapela Fakiry zapewni publiczności muzyczną podróż w czasie.

Tym koncertem wracamy do przepięknych tekstów i muzyki okresu międzywojennego, do piosenek Andrzeja Własta, Jerzego Petersburskiego i Emanuela Szlechtera. Starsze osoby na pewno pamiętają te utwory. My natomiast chcemy pokazać przede wszystkim młodym ludziom, jak można w fajnych aranżach wykonać te piosenki i jednocześnie ocalić je od zapomnienia - mówi organizator Marek Doleciński, prezes Stowarzyszenia Folkloru Miejskiego AGRAFA i lider Fakirów.

Spektakl rozpocznie się o godzinie 19:00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 
Dla widzów przebranych w stroje stylizowane na modę lat 20-tych i 30-tych organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody.

 

Jest Jedna Jedyna w WCK

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat