Advertisement

Jeden uciekał pod prąd, drugi jechał wężykiem. Pijani za kierownicą

PolicjaŁódzkie Środa, 07 grudnia 20223
Pijani kierowcy nadal są zmorą polskich dróg. Kolejni dwaj zostali w ostatnim czasie zatrzymani w Radomsku i powiecie bełchatowskim. Pierwszy uciekał przed policją, mając w organizmie promil alkoholu. Drugiemu, z 3 promilami, dalszą jazdę uniemożliwił świadek jego nieodpowiedzialnych poczynań.
fot.: Policja Województwa Łódzkiego fot.: Policja Województwa Łódzkiego

5 grudnia 2022 roku funkcjonariusze ruchu drogowego radomszczańskiej komendy patrolując miasto, zauważyli na ul. Gidelskiej kię carens. Niepewny styl jazdy oraz brak zapiętych pasów bezpieczeństwa kierowcy spowodowały, że mundurowi postanowili poddać go kontroli.

Mężczyzna najwyraźniej nie miał ochoty na spotkanie ze stróżami prawa, bo zaczął uciekać, wjeżdżając w ulicę z zakazem ruchu. Stamtąd obrał kierunek w stronę centrum miasta. Widząc, że nie ma szans na dalszą ucieczkę, zatrzymał się na jednej z ruchliwych ulic. 35-latek miał blisko promil alkoholu w organizmie. Okazało się też, że już w przeszłości jeździł pod wpływem alkohol, a obecnie jego uprawnienia są nieważne - mówi asp. Agnieszka Kropisz z KPP w Radomsku. 

Nieodpowiedzialnemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 5

 

 

Tego samego dnia w powiecie bełchatowskim doszło do obywatelskiego zatrzymania kompletnie pijanego 41-latka. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce tuż przed godziną 17.00 na ulicy Sienkiewicza w Zelowie. Policjanci wezwani na miejsce zdarzenia ustalili, że przypadkowy świadek zwrócił uwagę na jadący slalomem samochód marki Renault Koleos.

Kierowca tego auta miał problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. W tej sytuacji interweniujący mężczyzna podszedł do pojazdu, który zatrzymał się na parkingu. Kiedy poczuł od kierowcy woń alkoholu, wyłączył silnik samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. W ten sposób uniemożliwił mu dalszą jazdę. O zaistniałej sytuacji świadek powiadomił policję. Mundurowi ustalili, że samochodem kierował 41-letni mieszkaniec Zelowa. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu - relacjonuje nadkom. Iwona Kaszewska z KPP w Bełchatowie.

Mężczyzna stracił już swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy oraz surowe konsekwencje finansowe.

 

Policjanci stanowczo przypominają, że żaden kierowca, który siada za kierownicę z promilami, nie może liczyć na taryfę ulgową. Nie ma bowiem przyzwolenia na śmiertelne zagrożenie, jakie stwarzają takie osoby w ruchu drogowym.


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dudur ~Dudur (Gość)08.12.2022 15:29

Gdyby każdemu zabierali auto z automatu, a nie tylko o tym trąbili, to sytuacja z wypadkami mogłaby być inna.

10


sadd; ~sadd; (Gość)08.12.2022 11:49

Według danych z ostatniego miesiąca w listopadzie Policja złapała ponad siedem tysięcy pijaków za kierownicą.
A i tak jak sami podają to jest tylko mała część tych co prowadzili na podwójnym gazie. Dobrze że wprowadzili konfiskatę samochodu za jazdę po alkoholu. Dziesiątki tysięcy cymbałów rocznie przesiądzie się na PKS albo rower i w końcu będzie bezpieczniej na drodze.

30


tylko mina dla powag ~tylko mina dla powag (Gość)08.12.2022 07:19

Seteczki przy przydrożnych rowach nie są wyrzucane przez pasażerów - gdy w większości jedna osoba jedzie autem. Plaga alkoholizmu odbija się rykoszetem w społeczeństwie - 3 miliony dziennie schodzi małpek każdego dnia w skali całego kraju. Uzależnionym narodem łatwo manipulować. - wszystko dla ludzi - ale z umiarem..

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat