Advertisement

Harcerze podsumowali sezon

ePiotrkowRegion Niedziela, 05 września 202127890
Zakończyło się kolejne ,,harcerskie lato". Podczas wakacji, Hufiec ZHP Piotrków Trybunalski był organizatorem obozów pod namiotami w różnych częściach naszego kraju.

Obozowy maraton rozpoczął wyjazd 6. Szczepu Harcerskiego ,,Quercus" z Rozprzy. Na obóz do Czernicy, położonej w otulinie malowniczych Borów Tucholskich, wyruszył już 28 czerwca. 44 uczestników wraz z kadrą, wypoczywało szlifując harcerskie umiejętności, nawiązując nowe przyjaźnie i poznając okolicę. Tegoroczną stylizacją obozową byli ,,Słowianie". Nie zabrakło więc także zajęć dotyczących ich życia i zwyczajów. Odbyła się nawet Noc Kupały, a wszystko to oczywiście w pieczołowicie przygotowanych strojach stylizacyjnych. Harcerze udali się także na dwie całodniowe wycieczki autokarowe – do Malborka oraz Gdańska. Obóz zakończył się 11 lipca.

 

30 czerwca w swoją wakacyjną podróż wyruszył Harcerski Związek Drużyn 54. Ich tegoroczny obóz stanął w Czarnej Górnej, na malowniczo położonej stanicy w Bieszczadach. Do świata bajek polskich, w ramach obozowej stylizacji, przeniosło się 85 uczestników wypoczynku. Nie zabrakło także zajęć z technik harcerskich oraz górskich wędrówek. Obóz HZD 54 był najdłuższym i największym wypoczynkiem organizowanym przez piotrkowski hufiec. Harcerze w Bieszczadach obozowali aż przez 24 dni. Do swoich domów wrócili 23 lipca.

 

Harcerze z I Środowiskowego Szczepu Harcerskiego ,,Matecznik" również zdecydowali się na obozowanie w bieszczadzkiej stanicy harcerskiej. 30 lipca do Czarnej Górnej wyruszyło 45 uczestników wraz z kadrą. Stylizacją, czyli wiodącą tematyką obozu była kultura romska, a oprócz tradycyjnych, harcerskich form pracy, takich jak dwie dłuższe wędrówki na Tarnicę i Lutowiska, uczestnicy obozu zwiedzili ruiny zamku Sobień oraz udali się na wycieczkę nad Solinę.

 

Niekwestionowanym zwycięzcą w tegorocznym plebiscycie wakacyjnych kierunków podróży wybieranych przez harcerzy są właśnie Bieszczady, bo i tę lokalizację wybrała kadra 9. Szczepu Harcerskiego ,,FLO" oraz zuchy z 37. GZ "Wilczki" z Przygłowa na tegoroczny obóz. Wypoczynek piotrkowskich harcerzy rozpoczął się 16 sierpnia, a wzięło w nim udział 45 uczestników. Kadra wychowawcza przygotowała dla nich szereg ciekawych zajęć. Obozowe życie umilały im górskie wędrówki. Nie zabrakło też zajęć stylizacyjnych, podczas których obozowicze udali się w kosmiczną podróż. Wypoczynek zakończył się 29 sierpnia i tym samym zamknął tegoroczny maraton obozowy.

 

Obozy to nie jedyne aktywności, jakich podjęli się instruktorzy z Hufca ZHP Piotrków Trybunalski. Jeszcze w lipcu Hufiec wziął udział w Letnim Pikniku Rodzinnym, przygotowując stoisko z różnymi aktywnościami dla mieszkańców Piotrkowa, a w sierpniu reprezentacja wzięła udział w obchodach z okazji Święta Wojska Polskiego.

 

Z działań lokalnych Szczep Drużyn Ósmych „Harc" podjął się zorganizowania całego tygodnia półkolonii dla dzieci z Woli Krzysztoporskiej. Dodatkowo warto wspomnieć o oddziałach świetlicy podwórkowej „Cztery Pory Roku", działającej przy hufcu w ramach projektu partnerskiego PoCUŚ – Piotrkowskie Centrum Usług Środowiskowych. Dzieci i młodzież, oprócz tradycyjnych spotkań brały udział w wycieczkach, głównie po atrakcjach powiatu piotrkowskiego, ale nie tylko. Każdy tydzień to nowe cele podróży, a oprócz tradycyjnych wycieczek działania wychowawczyń wsparły Nadleśnictwa – Piotrków i Przedbórz oraz Przedborski Park Krajobrazowy.

 

Teraz przed harcerzami nowy rok harcerski, a wraz z nim czas naborów do drużyn. Wszyscy kandydaci na zucha i harcerza mogą zgłosić się bezpośrednio do drużyny działającej przy szkole lub bezpośrednio do piotrkowskiego hufca. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej piotrkow.zhp.pl.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat