Advertisement

Grzegorz Lorek Honorowym Obywatelem Wolborza

ePiotrkowRegion Sobota, 04 lutego 202332
W Wolborzu odbył się koncert noworoczny, podczas którego prezentowane były dokonania samorządu oraz plany inwestycyjne na nowy rok. Wręczono też tytuły zasłużonego i honorowego obywatela. Wśród tych drugich znalazł się poseł Grzegorz Lorek.

Ładuję galerię...

Gości zgromadzonych w sali widowiskowej Wolborskiego Centrum Kultury powitał burmistrz Wolborza Andrzej Jaros, który omówił zrealizowane w minionym roku cele. Były to m.in. inwestycje drogowe, rozbudowa Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych, budowa dwóch rond oraz strefy rekreacyjnej wraz z kortem tenisowym w Wolborzu.

 

W drugiej części prezentacji burmistrz przedstawił plany inwestycyjne na rok bieżący, w którym do wydania są 33,2 mln zł w tym 21,4 mln to dotacje zewnętrzne. Rekordowa suma, na poziomie 45 procent całego budżetu Wolborza, który wynosi ponad 74,4 mln zł. Pieniądze te sfinansują m.in. modernizację gminnych ujęć wody, przebudowę Szkoły Podstawowej w Komornikach oraz inwestycje drogowe i infrastrukturalne.

 

Po części prezentacyjnej, w której burmistrz omówił działalność samorządu, rozpoczęła się uroczystość wyróżnienia i nagrodzenia zasłużonych mieszkańców gminy Wolbórz. Uhonorowano okolicznościową plakietą Grupę Motocyklową Wolbórz, która działa na terenie gminy, włączając się aktywnie w jej życie, od 10 lat. Wyróżnienie odebrał Zdzisław Walaszkiewicz.

 

Tytuł Zasłużony dla Gminy Wolbórz odebrali podczas koncertu Zenon Puchała i dr Teresa Duda ze Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza, natomiast tytuł Honorowego Obywatela Wolborza oraz klucz do miasta otrzymał z rąk burmistrza, poseł na Sejm Grzegorz Lorek, w uznaniu zasług na rzecz Miasta i Gminy Wolbórz, polegających na wspieraniu samorządu w zakresie planów i zamierzeń stawiając Wolbórz w roli lidera gospodarczego powiatu piotrkowskiego.

Serdecznie dziękuje za to wyjątkowe wyróżnienie. Przeszedłem wszystkie szczeble samorządowego życia, wiem z jakimi problemami zmagają się małe ojczyzny. Zarządzanie gminą, procesami inwestycyjnymi i pozyskiwanie na to pieniędzy to wielka odpowiedzialność. Wolbórz dziś jest powiatowym liderem z bardzo dużym budżetem, który z rozwagą jest wykorzystywany przez burmistrza Jarosa i jego zespół. Wielu ościennych samorządowców z podziwem patrzy na rozwijającą się gminę Wolbórz. Jestem przekonany i dołożę starań, aby w tym roku ten budżet inwestycyjny jeszcze się powiększył, ku zadowoleniu mieszkańców gminy. Jeszcze raz dziękuje Radzie Miejskiej za przyznanie mi tytułu Honorowego Obywatela Wolborza - powiedział poseł Grzegorz Lorek.

 

Wyróżnienia wręczali burmistrz Wolborza, przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Klewin oraz Jolanta Latocha - przewodnicząca Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia Rady Miejskiej.

 

Wśród gości, którzy odwiedzili Wolbórz tego wieczoru byli m.in. Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego oraz Piotr Wojtysiak, starosta powiatu piotrkowskiego, przewodniczący Rady Powiatu Bernard Matyszewski wraz radnymi Elżbietą Ościk, Michałem Szymańskim i Krzysztofem Kondaszewskim.

 

Gwiazdą wieczoru, która wystąpiła podczas wolborskiego koncertu noworocznego było trio tenorów Tre Voci. Zespół porwał publiczność doskonałymi głosami i muzyką. Koncert poprowadziła Kamila Dubilas, dyrektor Wolborskiego Centrum Kultury.

 

Koncert Noworoczny zainaugurował obchody 750-lecia nadania praw miejskich dla Wolborza.


Zainteresował temat?

2

8


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

oko ~oko (Gość)05.02.2023 16:37

A co takiego poseł Lorek zrobił dla Piotrkowa Trybunalskiego ? Widać ruszył już z kampania wyborczą !

174


goœć_mieszkanka ~goœć_mieszkanka (Gość)08.02.2023 00:37

Ten od lex Kaczyński

14


Tylko pytam ~Tylko pytam (Gość)04.02.2023 19:48

Co takiego dla Wolborza zrobił ten Lorek?

257


Wyborca z gomulina ~Wyborca z gomulina (Gość)05.02.2023 07:16

Cirkawe co ta to Ziemba?

90


A.B. ~A.B. (Gość)06.02.2023 12:56

Teraz wiemy na kogo nie głosowac w przyszłych wyborach parlamentarnych.

62


go?ć_gosia ~go?ć_gosia (Gość)05.02.2023 19:58

Podziękowania dla naszego posła za wspieranie naszej gminy i burmistrza

512


CIEKAWY ~CIEKAWY (Gość)04.02.2023 12:52

A tak z czystej ciekawości bo jestem z Wolborza obecnie mieszkam w Piotrkowie,ale rodzice tam mieszkają i w głowę zachodzą ile razy w życiu pan panie Lorek był w naszym kochanym Wolborzu.Co pan tu zrobił proszę mnie oświecić.Bo znam ludzi ,którzy naprawdę zrobili dużo dla Wolborza i takich zaszczytów nie otrzymali.Władza się zmieni ,a oni dalej będą robić dużo, a pan pewnie nigdy więcej u nas nie zobaczymy,Trochę to żałosne.

354


Staś Pytalski ~Staś Pytalski (Gość)05.02.2023 09:26

A byłby pan uprzejmy wymienić wszystkie te szczebla panie Lorek.

162


Milton ~Milton (Gość)05.02.2023 01:02

... a gdzie on był jak liczyli ceny za ogrzewanie?

191


Piotrkowianin Piotrkowianinranga05.02.2023 00:16

I może jeszcze przy okazji fatalnym stanem nawierzchni przejazdu kolejowego na głównej ulicy miasta - ul. Słowackiego, bo to co tam odwala PKP woła o pomstę do nieba. Bodajże w lipcu 2022 wykonali tam jakby naprawę robiąc progi z asfaltu przy jednym z torów, nawet na chodniku!

130


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat