Cykl spotkań autorskich w ODA

Czwartek, 23 listopada 20233
Trwa wystawa pokonkursowa VII Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Przedstawiciele Ośrodka Działań Artystycznych w Piotrkowie Trybunalskim zapraszają na cykl spotkań autorskich z wybranymi artystami, finalistami tegorocznego konkursu, których prace prezentowane są na wystawie. Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny.

 

  • 24.11.2023., godz. 17.00 Katarzyna Pyka, galeria ODA, ul. Sieradzka 8
  • 1.12.2023., godz. 17.00 Mikołaj Sęczawa, galeria ODA, ul. Dąbrowskiego 5
  • 8.12.2023., godz. 17.00 Marek Elsner, galeria ODA, ul. Sieradzka 8

 

KATARZYNA PYKA - zajmuje się szkłem artystycznym, grafiką oraz rysunkiem. Ukończyła studia z wyróżnieniem w 2000r. w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, realizując dyplom z grafiki artystycznej oraz rysunku. W 2002r. ukończyła studia podyplomowe na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu realizując pracę dyplomową z zakresu witrażu w pracowni prof. Ryszarda Więckowskiego. W 2002r. rozpoczęła pracę w macierzystej uczelni, prowadząc pracownie rysunku. W 2007 roku zorganizowała w Instytucie Sztuki pracownię witrażu i szkła artystycznego. W 2006 r. zrealizowała doktorat w dziedzinie sztuk plastycznych w dyscyplinie sztuki piękne. W 2007 roku uzyskała stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Stopień doktora habilitowanego w dziedzinie sztuk plastycznych, w dyscyplinie sztuk projektowych uzyskała na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu w 2013 roku.

 

fragment pracy pt. Strefa ciszy (szkło rzeźbione i żywicowane, 2023)

 

MIKOŁAJ SĘCZAWA - tworzy w obszarze malarstwa, grafiki i animacji - absolwent ASP w Łodzi. Jego zainteresowania artystyczne dotyczą łączenia klasycznych mediów artystycznych, jak malarstwo, grafika czy fotografia z mediami cyfrowymi wzbogaconymi o rozwiązania interaktywne w środowisku webowym i grach wideo. Istotnym punktem odniesienia w jego twórczości stanowi zagadnienie glitch'u - błędu w obrazie cyfrowym i przeniesienie tego zjawiska na inne media.

 

kadr z animacji Gli.tch (animacja lalkowa, 3'34", 2014)

 

MAREK ELSNER W 2008r. ukończył studia na Wydziale Rzeźby na ASP w Gdańsku w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego (aneks w pracowni Ceramiki Artystycznej). Obecnie pracuje jako asystent w Pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich na Wydziale Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. Artysta mówi o swojej twórczości: "Działam głownie w obrębie rzeźby, ceramiki artystycznej i małej formy rzeźbiarskiej. Tworzę formy organiczne jak i mocno związane z aktywnością człowieka. Inspiracji dostarcza mi obserwacja ludzkich zachowań względem drugiej jednostki. Zajmuję się figuracją, abstrakcją, tworzeniem obiektów krytycznych jak i rysunkiem."

 

rzeźba „Pieta codzienna” (terakota, 92x115x88cm, 2015)

 


VII Piotrkowskie Biennale Sztuki dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z funduszu promocji kultury – państwowego funduszu celowego.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

3


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ja ~ja (Gość)29.12.2023 15:45

Jeszcze tylko dziś i jutro można zobaczyć bardzo ciekawą wystawę w piotrkowskim Ośrodku Działań Artystycznych. Wystawa jest jedna, ale eksponaty rozdzielone są na obydwie galerie zarządzane przez ODA - przy ul. Dąbrowskiego 5 oraz przy ul. Sieradzkiej 8.
Zobaczyć można wiele naprawdę interesujących prac wykonanych przez ludzi mających świeże, filozoficzno-artystyczne podejście do tego, co robią. Sztuka jest przecież obecna także w zwykłych czynnościach codziennego życia, nie tylko w podniosłych, wzniosłych, napuszonych i czasem sztucznych "artystowskich" kreacjach, w których lubują się niektórzy...
Gratulacje dla Pana Andrzeja Hoffmana -Dyrektora ODA, oraz dla jego współpracowników za kolejne interesujące artystyczne wydarzenie!!!
PRZYPOMINAM: jeszcze dziś i jutro.
Wstęp WOLNY.

10


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)23.11.2023 21:07

Ja i moja rodzina bardzo lubimy takie biennale. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni

10


gosc138211 ~gosc138211 (Gość)23.11.2023 12:43

A może by się tak za robotę wzięli?

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat