Advertisement

Ciągnikiem na podwójnym gazie

ePiotrkowRegion Wtorek, 10 maja 202224521
Czy jeden telefon mógł uratować komuś życie? Z pewnością. Właśnie takie połączenie i informacja o pijanym kierowcy pozwoliła policjantom wyeliminować duże niebezpieczeństwo na drodze. Tym razem kierujący na podwójnym gazie wsiadł nie w samochód, a rolniczy ciągnik.
Fot. Pixabay Fot. Pixabay

W poniedziałek po południu komendant wolborskiej jednostki policji otrzymał informację, że w okolicach Lubiatowa porusza się ciągnik rolniczy, którego kierowca może być nietrzeźwy. W rejon zgłoszenia od razu pojechał policyjny patrol, a sprawdzając okoliczne drogi, już po chwili zauważyli jadącego drogą fergussona.

Przypuszczenia, co do stanu trzeźwości okazały się prawdziwe, bo kierujący 44-latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Słysząc, że za popełnione przestępstwo zostanie zatrzymany wsiadł do ciągnika i próbował odjechać. Mundurowi udaremnili mu dalszą jazdę - relacjonuje st. asp. Izabela Gajewska, oficer prasowy KMP w Piotrkowie Trybunalskim.

Okazało się także, że pijany kierowca posiada sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

44-latek wkrótce usłyszy zarzuty, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Świadkowi dziękujemy za obywatelską postawę i prawidłową reakcję. Być może jego telefon uratował komuś życie - podkreśla Izabela Gajewska.


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mypolacy ~Mypolacy (Gość)10.05.2022 14:33

Co to znaczy na podwójnym gazie? Trzeba nazywać rzeczy po imieniu a nie pobłażliwie traktować człowieka który odurzony alkoholem wsiadł w maszynę rolniczą

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat