Centrum Kultury oficjalnie otwarte. "To będzie serce naszej gminy" [ZDJĘCIA]

Region Niedziela, 17 września 20239
- To najpiękniejszy dzień w mojej pracy samorządowca - tak w sobotę mówił wójt gminy Czarnocin Roman Miksa, a działo się to podczas otwarcia EkoSfery - nowego centrum kultury w gminie.

Ładuję galerię...

Budowa pasywnego budynku to bez wątpienia sztandarowa inwestycja dla całej gminy. Takiego miejsca w samym Czarnocinie oraz w całym rejonie nigdy nie było. 

To chyba najszczęśliwszy dzień w moim życiu wójta gminy. To niezwykle ważne zadanie. To nie tylko widoczny piękny budynek. Spełniła się także idea dla której podjęliśmy się tego zadania. To jest i będzie miejsce dla mieszkańców pod każdym względem. W EkoSferze jest miejsce dla najmłodszych, dla młodzieży, dla seniorów. Będą mogli brać tutaj udział w różnorodnych zajęciach. Swoje miejsce mają już tutaj np. nasze wspaniałe zespoły folklorystyczne. Tu będzie centrum naszego życia. Ja określam to jako serce gminy, które będzie w tym miejscu biło przez kolejne dziesięciolecia - wskazywał wójt gminy Czarnocin Roman Miksa. 

Budynek został oddany do użytku już jakiś czas temu. Powoli zadomawiają się w nim już instytucje, które będą tu działać, m.in. ośrodek pomocy społecznej czy biblioteka. 

Różnica jest ogromna. Nasza poprzednia biblioteka była malutka i zimna. Latem musiałam tam nawet siedzieć w sweterku, co wzbudzało dużo zdziwienie. Tutaj jest bardzo duża przestrzeń. Mamy gdzie układać książki. Możemy chodzić między półkami, a wcześniej takiej możliwości nie było. Regały były wysokie i strach było kogokolwiek tam wpuścić. Jest o wiele lepiej i już zauważyliśmy tendencję zapisywania się nowych czytelników. W ciągu tego miesiąca zapisało się już około 20 osób. Myślę, że do końca tego roku będziemy mieli już pół tysiąca czytelników - mówiła Klaudia Lasota, pracująca w bibliotece w Czarnocinie.

W sobotę oficjalnego przecięcia wstęgi oprócz wójta Czarnocina dokonali także m.in. poseł Grzegorz Lorek oraz wicemarszałek Zbigniew Ziemba. Potem był czas na zwiedzanie budynku oraz wspólny toast i pamiątkowe zdjęcia. 

Inaugurację EkoSfery połączono ze "Świętem kultury ludowej w Dolinie Wolbórki". Wystąpiły lokalne zespoły, a całość zwieńczył występ zespołu "Śląsk".

 

Koszt budowy EkoSfery to 7 milionów złotych, ale gmina zapłaciła zaledwie dziesięć procent tej kwoty, ponieważ resztę pokryło pozyskane dofinansowanie. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Baas ~Baas (Gość)18.09.2023 21:11

Lans za naszą kasę a zwykłym ludziom bieda

10


Gość mieszkaniec ~Gość mieszkaniec (Gość)18.09.2023 09:24

Oddane wcześniej a otwarcie bliżej wyborów!!?? A kanalizacji w całej gminie nie ma tylko dla wybranych

21


Rencista ~Rencista (Gość)17.09.2023 21:12

Te nożyczki zostały kupione z moich podatków i wystarczyło kupić jedne a nie kilka

10


Pinki ~Pinki (Gość)17.09.2023 09:00

Pan lorek chyba poczuł ze mu bardzo dobrze w parlamencie. Bardzo dużo inwestuje w banery i promocje- jak nikt inny. Widziałem nawet ze co niektórzy odrabiają mu pańszczyznę- ciekawe za co taki dług wdzięczności?

31


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)17.09.2023 11:27

Cóż to mają być za atrakcje dla dzieci i młodzieży bo pań Wójt nie wymienił.Gmina ponoć nie ma pieniędzy a budynek I pracowników trzeba będzie utrzymać.Dlaczego nikt nie pomyśli np.o Basenie czy Siłowni dla mieszkańców

12


Do wymiany ~Do wymiany (Gość)17.09.2023 08:52

Chojniak, nie potrafi załatwić dofinansowania, ale umie zadłużać miasto (ciepłownia, biblioteka).

41


Noo luuudzie ~Noo luuudzie (Gość)17.09.2023 08:49

Ale bufonada. Rozwiąże to jakieś problemy gminy, czy tylko cieszy się, że kasę wydał?

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat