Advertisement

Centrum Kultury oficjalnie otwarte. "To będzie serce naszej gminy" [ZDJĘCIA]

Region Niedziela, 17 września 20239
- To najpiękniejszy dzień w mojej pracy samorządowca - tak w sobotę mówił wójt gminy Czarnocin Roman Miksa, a działo się to podczas otwarcia EkoSfery - nowego centrum kultury w gminie.

Ładuję galerię...

Budowa pasywnego budynku to bez wątpienia sztandarowa inwestycja dla całej gminy. Takiego miejsca w samym Czarnocinie oraz w całym rejonie nigdy nie było. 

To chyba najszczęśliwszy dzień w moim życiu wójta gminy. To niezwykle ważne zadanie. To nie tylko widoczny piękny budynek. Spełniła się także idea dla której podjęliśmy się tego zadania. To jest i będzie miejsce dla mieszkańców pod każdym względem. W EkoSferze jest miejsce dla najmłodszych, dla młodzieży, dla seniorów. Będą mogli brać tutaj udział w różnorodnych zajęciach. Swoje miejsce mają już tutaj np. nasze wspaniałe zespoły folklorystyczne. Tu będzie centrum naszego życia. Ja określam to jako serce gminy, które będzie w tym miejscu biło przez kolejne dziesięciolecia - wskazywał wójt gminy Czarnocin Roman Miksa. 

Budynek został oddany do użytku już jakiś czas temu. Powoli zadomawiają się w nim już instytucje, które będą tu działać, m.in. ośrodek pomocy społecznej czy biblioteka. 

Różnica jest ogromna. Nasza poprzednia biblioteka była malutka i zimna. Latem musiałam tam nawet siedzieć w sweterku, co wzbudzało dużo zdziwienie. Tutaj jest bardzo duża przestrzeń. Mamy gdzie układać książki. Możemy chodzić między półkami, a wcześniej takiej możliwości nie było. Regały były wysokie i strach było kogokolwiek tam wpuścić. Jest o wiele lepiej i już zauważyliśmy tendencję zapisywania się nowych czytelników. W ciągu tego miesiąca zapisało się już około 20 osób. Myślę, że do końca tego roku będziemy mieli już pół tysiąca czytelników - mówiła Klaudia Lasota, pracująca w bibliotece w Czarnocinie.

W sobotę oficjalnego przecięcia wstęgi oprócz wójta Czarnocina dokonali także m.in. poseł Grzegorz Lorek oraz wicemarszałek Zbigniew Ziemba. Potem był czas na zwiedzanie budynku oraz wspólny toast i pamiątkowe zdjęcia. 

Inaugurację EkoSfery połączono ze "Świętem kultury ludowej w Dolinie Wolbórki". Wystąpiły lokalne zespoły, a całość zwieńczył występ zespołu "Śląsk".

 

Koszt budowy EkoSfery to 7 milionów złotych, ale gmina zapłaciła zaledwie dziesięć procent tej kwoty, ponieważ resztę pokryło pozyskane dofinansowanie. 

POLECAMY


Zainteresował temat?

0

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Baas ~Baas (Gość)18.09.2023 21:11

Lans za naszą kasę a zwykłym ludziom bieda

10


Gość mieszkaniec ~Gość mieszkaniec (Gość)18.09.2023 09:24

Oddane wcześniej a otwarcie bliżej wyborów!!?? A kanalizacji w całej gminie nie ma tylko dla wybranych

21


Rencista ~Rencista (Gość)17.09.2023 21:12

Te nożyczki zostały kupione z moich podatków i wystarczyło kupić jedne a nie kilka

10


Pinki ~Pinki (Gość)17.09.2023 09:00

Pan lorek chyba poczuł ze mu bardzo dobrze w parlamencie. Bardzo dużo inwestuje w banery i promocje- jak nikt inny. Widziałem nawet ze co niektórzy odrabiają mu pańszczyznę- ciekawe za co taki dług wdzięczności?

31


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)17.09.2023 11:27

Cóż to mają być za atrakcje dla dzieci i młodzieży bo pań Wójt nie wymienił.Gmina ponoć nie ma pieniędzy a budynek I pracowników trzeba będzie utrzymać.Dlaczego nikt nie pomyśli np.o Basenie czy Siłowni dla mieszkańców

12


Do wymiany ~Do wymiany (Gość)17.09.2023 08:52

Chojniak, nie potrafi załatwić dofinansowania, ale umie zadłużać miasto (ciepłownia, biblioteka).

41


Noo luuudzie ~Noo luuudzie (Gość)17.09.2023 08:49

Ale bufonada. Rozwiąże to jakieś problemy gminy, czy tylko cieszy się, że kasę wydał?

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat