82 proc. piotrkowskich licealistów zdało maturę

Strefa FM Piątek, 29 czerwca 201214
Od północy absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy zdawali egzamin, mogli sprawdzać osiągnięte przez siebie rezultaty. Zdawalność w Piotrkowie była większa niż średnia krajowa i wyniosła 81,9 %. Nieco gorzej było w powiecie piotrkowskim.

- W powiecie ta zdawalność nie jest tak wysoka i odbiega od krajowej dość znacznie – jest to zaledwie 70,2 %. Udostępniliśmy specjalny panel, gdzie za pomocą hasła każdy absolwent mógł wejść i odczytać swój wynik – mówi Danuta Zakrzewska, dyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łodzi.

W kraju zdawalność wyniosła 80 %, a w województwie łódzkim 80,4 %.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

0

0


Zobacz również

reklama

Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miara ~miara (Gość)30.06.2012 13:21

Dlaczego nie ma mojego wpisu?

00


taki jeden ~taki jeden (Gość)30.06.2012 13:15

"taki-jeden" napisał(a):
zdyskfalifikowany


Ooops... Ale plama!
Zdyskwalifikowany, oczywiście.
Tak to jest, jak się za długo śpi...

00


taki jeden ~taki jeden (Gość)30.06.2012 12:42

@ Mala:

"Aga" napisał(a):
Droga Mała, bzdury piszesz.


Fakt. Bzdury, że aż!
Przeczytaj, proszę, ze zrozumieniem(jeśli potrafisz) dwa wywiady z "Gazety Kraków":
[url]http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,12035636,Napisala_mature__by_obnazyc_bezsensowny_system_oceniania.html[/url]
i
[url]http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,12035834,Egzaminator_z_OKE__co_uznajemy_za_blad_kardynalny.html?as=2&startsz=x[/url]
Od siebie dodam tylko, że inkryminowany tekst "maturalny" za tzw. moich czasów zostałby zdyskfalifikowany chociażby za ilość błędów ortograficznych.
O błędach interpunkcyjnych, stylistycznych i rzeczowych (straszne...) nie wspomnę ;)

00


tutaj ~tutaj (Gość)30.06.2012 11:55

Nie mogę się z Tobą zgodzić, P51.
Ktoś, kto kończy JAKIEKOLWIEK studia wyższe, ma obowiązek wiedzieć o istnieniu Kanta bądź umieć się odnieść do triady heglowskiej. Musi także wiedzieć, czym się różni proton od kwarka i skąd się wzięła nazwa tego ostatniego. Musi określić z dużą dokładnością czas między homo erectus, a homo sapiens. Musi umieć odpowiedzieć na pytanie, czy Egipcjanie budując piramidy, znali koło. Nie może mylić Wisławy z Wisłocką i wiedzieć, ze było dwóch Judaszy, z których jeden jest święty. Co zresztą na jedno wychodzi, bo na przykład we francuskim i nie tylko, słowo "święty" i "przeklęty" to homonim.
Bez tej wiedzy, magiczne mgr przed nazwiskiem będzie znaczyć to, co przeważnie: magazynier.

00


P51 ~P51 (Gość)30.06.2012 11:11

Dla mnie nie jest w porządku robienie klas "profilowanych". Bo jeśli uczniowie klas humanistycznych MUSZĄ umieć matematykę na poziomie klas matematycznych, to cos tu nie gra...Podobnie klasy matematyczne MUSZĄ znać język polski i historię na poziomie klas humanistycznych.
Wiem dobrze, że chodzi o pryncypia i zdanie matury, ale jeśli młodym ludziom w liceach daje się nadzieję na wybór drogi edukacji ( humanista/matematyk) to po co odziera się ich za chwilę z tych złudzeń i traktuje jak bandę baranów...? Dopiero szkolnictwo wyższe daje nadzieję,że humanista nie bedzie musiał wkuwać matematyki,fizyki i chemii , a student politechniki nie będzie musiał zgłębiać Kanta, Husserla i Platona...
Chociaż i szkolnictwo wyższe "ma za pazurami" i też potrafi studentowi brutalnie wskazać miejsce w szeregu...
Resume: Ministerstwo Oświaty musi jeszcze duuuużo pracować...

00


Aga ~Aga (Gość)30.06.2012 10:00

Droga Mała, bzdury piszesz. Co uważasz za większy wyczyn: napisać maturę na co 50% (bo tyle trzeba było uzyskać, by zdać „starą maturę”), czy marne 30%, które jest obecnie? Nie wspomnę o żenującym dzisiaj poziomie zadań maturalnych. Co do sprawdzania prac w szkołach, owszem, może i nauczyciele znali charakter pisma swoich uczniów, ale po pierwsze nie wszystkich, po drugie, dlaczego sugerujesz, że nie sprawdzali prac uczciwie? No i zapomniałaś o najważniejszym. Uczniowie zdawali później egzaminy wstępne na studia, które potem były sprawdzane przez „niezależne komisje”.

00


Mała Małaranga29.06.2012 23:16

"zet" napisał(a):
z tego co kojarze stara mature zdawalo duzo wiecej osób. rzadko sie zdarzało zeby ktos oblał a teraz. co za zryty ystem ktory zamiast uczyc ludzi kreatywnego myslenia produkuje lemingi ktore ryja na pamiec schematy....


Bo kiedyś matury praktycznie nie dało się oblać, a jej zdanie nie było wielkim wyczynem. Kiedyś prace sprawdzali nauczyciele, którzy uczyli i znali charakter pisma swoich uczniów, a teraz sprawdza to niezależna komisja. Tylko matura ustna to lipa straszna, ale ma się to ponoć zmienić.

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)29.06.2012 16:30

"boniek" napisał(a):
a ty chyba w ogóle nie masz matury, bo nawet różnicy prawidłowo obliczyć nie potrafisz. Polecam w takim razie maturę zaocznie lub wieczorowo, czołowy wszystko-krytykancie.


Gdy pisałem poprzedni komentarz, Twój wpis jeszcze nie był dodany. Tobie też polecam uzupełnić wiedzę. Matematyka to nie tylko dodawanie i odejmowanie.

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)29.06.2012 16:25

"Piotrkowianin" napisał(a):
Zdawalność w powiecie jest gorsza od zdawalności w mieście o 14,3%.


"Luca" napisał(a):
a ty chyba matmy nie dawałeś na maturze, bo liczyć nie potrafisz: nauczyciel się znalazł


Piotrkowianin dobrze policzył i nawet poprawnie zaokrąglił do jednego miejsca po przecinku. Kolega Luca niech sprawdzi czym są procenty, a czym tzw. punkty procentowe, i jak się ma jedno do drugiego. Ta wiedza przydaje się na co dzień.
Nie martwiłbym się tym, że maturę zdaje zaledwie 4/5 (średnio) uczniów. Gorzej by było, gdyby zdawało prawie 100%. Znaczyłoby to, że egzamin jest zbyt prosty.

00


zet ~zet (Gość)29.06.2012 15:30

z tego co kojarze stara mature zdawalo duzo wiecej osób. rzadko sie zdarzało zeby ktos oblał a teraz. co za zryty ystem ktory zamiast uczyc ludzi kreatywnego myslenia produkuje lemingi ktore ryja na pamiec schematy....

00


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat