Wystawy piotrkowskich artystów w ODA
2022 rok w Ośrodku Działań Artystycznych w Piotrkowie rozpoczyna się od wystaw rodzimych artystów. W styczniu w galeriach ODA będzie można oglądać wystawy Juliusza Marwega oraz Joanny Rusin.
Kinowe nowości. Czwarta odsłona komedii Kogel Mogel
Producenci filmów nie próżnują. Także w Polsce aktorzy nie narzekali na brak zajęcia, w efekcie czego szykuje się kilka ciekawych premier. Co ciekawego zobaczymy na dużym ekranie?
„Nie tylko Frasobliwy. Wizerunki Chrystusa we współczesnej sztuce ludowej województwa łódzkiego” - taki tytuł nosi wystawa, którą od poniedziałku będzie można oglądac w Centrum Idei ku Demokracji.
OEA MOK znów zorganizuje warsztaty
Po świąteczno-noworocznej przerwie od 17 stycznia 2022r. w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK (ul. Słowackiego 13) znów będzie można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach artystycznych dla seniorów (60+) oraz dla dzieci i młodzieży w wieku 7-15 lat z Piotrkowa Trybunalskiego.
Odkrywamy znane i nieznane - Piotrkowski dworzec kolejowy
Dworzec kolejowy w Piotrkowie to kolejne wyjątkowe miejsce na mapie miasta i regionu. I choć obecnie stanowi dla podróżnych głównie miejsce do oczekiwania na pociąg przed podróżą lub w jej trakcie, to przed laty stanowił miejsce ważnych wydarzeń. Tak dla Piotrkowa, jak i dla całego kraju. Był istotnym punktem na trasie kolejowej łączącej Warszawę z Wiedniem. Tędy przejeżdżali dygnitarze, głowy państw i inne ważne persony.
Książka na weekend - bestsellerowe kryminały polskich autorów
Kolejny weekend oznacza kolejne propozycje książkowe. A tym razem sięgniemy po rodzimy kryminał, który wcale nie odbiega jakością od zachodnich odpowiedników. A zestaw uzupełnia nam opowieść o zdobywaniu szczytów. Nie tylko najwyższych na ziemi, ale też tych własnych.
Odkrywamy znane i nieznane -
Okolice Piotrkowa, choć nie są terenem górzystym, to kilka wzniesień można tu znaleźć. I dzięki nim podziwiać okolicę z nieco innej perspektywy. Jednym z takich miejsc jest najsłynniejsza górka w Stobnicy, z której roztacza się widok na zakole rzeki Pilicy. Sama górka, bo tak od pokoleń miejsce to nazywają mieszkańcy, liczy sobie 221 m n.p.m., choć dla wielu osób miejsce to jest po prostu skarpą widokową.
Książka na weekend – kryminalny zestaw na Nowy Rok
Polecaliśmy niedawno zestaw książek o emocjach i poszukiwaniu czułości, zatem teraz pora na zestaw, który będzie trzymał nas w napięciu. A łącznie proponujemy dziś pięć książek, bo wśród nich znajduje się także trylogia. Zagadek i sekretów wystarczy na kilka ładnych tygodni nowego 2022 roku.
Wystawa twórczości Piotra Piejka
Miejska Biblioteka Publiczna w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na wystawę twórczości Piotra Piejka, rodowitego piotrkowianina, członka Europejskiego Stowarzyszenia Modelarzy.
Odkrywamy znane i nieznane - Łódzka
Znajdująca się w Łodzi "dętka" to wykonany z cegły dawny kanał. Swoją osobliwą nazwę wziął od owalnego kształtu. Obecnie w tym zabytku hydrotechniki urządzone jest Muzeum Kanału.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat