Na zbiorniku Bugaj odbyły się ćwiczenia strażackie z zakresu ratownictwa wodnego. Tego typu szkolenia regularnie organizowane są w sezonie letnim na akwenach powiatu piotrkowskiego. Ich głównym celem jest doskonalenie umiejętności ratowników oraz zacieśnianie współpracy pomiędzy strażakami Państwowej Straży Pożarnej i jednostkami Ochotniczych Straży Pożarnych.