Artykuły do tagu: media

Dawny Piotrków i okolice zaklęte w Fotoplastikonie
Unikatowe archiwalne fotografie miasta i regionu, pochodzące z zasobów Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim, opracowane cyfrowo w formacie 2D i 3D, dostępne są dla zwiedzających przed wejściem do Mediateki 800-lecia. W piątek (07.06.2024) odbył się wernisaż wystawy.
Dawny Piotrków zaklęty w Archiwalnym Fotoplastikonie
W dniach 6-27 czerwca 2024 r. przed budynkiem Mediateki 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim zagości Archiwalny Fotoplastikon. Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na uroczysty wernisaż, który odbędzie się w piątek (07.06.2024) o godz. 12:00. To pierwszy przystanek tegorocznej edycji projektu Narodowego Archiwum Cyfrowego.
Naukowy Dzień Dziecka okazał się
Naukowy Dzień Dziecka, który zorganizowano w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim cieszył się dużym zainteresowaniem. Atrakcje przygotowane przez organizatorów przyciągnęły całe rodziny, a najmłodsi mogli odkryć zupełnie nowe dla nich fakty.
Bajkowy finał konkursu plastycznego
Rozstrzygnięcie konkursu skierowanego do dzieci z niepełnosprawnościami z Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatu Piotrkowskiego odbyło się w środę (29.05.2024) w Mediatece 800-lecia. Finałowi towarzyszył magiczny pokaz baniek mydlanych, dla wszystkich uczestników nie zabrakło prezentów. Wydarzenie zostało przygotowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Piotrkowie, Starostwo Powiatu Piotrkowskiego i Urząd Miasta Piotrkowa.
52 edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego o
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w 52 edycji konkursu literackiego o „Rubinową Hortensję”. Prace można nadsyłać do 15 lipca.
Dni Europy w Mediatece 800-lecia
Turniej szachowy, gry, zabawa i quizy wszystkie te atrakcje zorganizowane dla młodzieży szkolnej z Piotrkowa i regionu w związku ze świętem Dnia Europy przypadającym na 9 maja. Impreza zorganizowana przez punkt Europe Direct wraz z Mediateką 800-lecia.
Mediateka ma już 5 lat! Pracownicy i czytelnicy otrzymali dyplomy i nagrody
Wszystko zaczęło się dokładnie 5 lat temu, kiedy to po wielkich przenosinach została oddana do użytku nowa siedziba Miejskiej Biblioteki Publicznej. Dziś oprócz jubileuszu świętowano dzień bibliotekarza.
Dni Europy odbędą się w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia
Piotrkowski punkt informacyjny Europe Direct wraz z Mediateką 800-lecia szykują na czwartek (09.05.2024) obchody Dnia Europy.
Piknik Klubu Młodego Odkrywcy bawił i inspirował całe rodziny
Świat nauki stał się otwarty i inspirujący dla młodych odkrywców z Piotrkowa i regionu, wszystko dzięki piknikowi „Możesz więcej” zorganizowanemu na placu przy Mediatece 800-lecia.
Biblioteka przez niemal miesiąc będzie nieczynna
Miłośnicy czytania z Piotrkowa Trybunalskiego powinni uzbroić się w cierpliwość oraz porządny zapas książek. Miejska Biblioteka Publiczna poinformowała, że w czerwcu przez kilka tygodni będzie się odbywała inwentaryzacja jej zasobów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat