4 maja rusza Budżet Obywatelski 2022. Piotrkowianie będą mieli do wydania więcej pieniędzy niż w roku ubiegłym. Już po raz ósmy zdecydują o tym, na co zostaną wydane pieniądze z budżetu miasta. W nadchodzącej edycji do dyspozycji mieszkańców będzie 2 mln 681 tys. złotych. Na co je wydać? Jest kilka pomysłów niezrealizowanych w poprzednich edycjach. Niektórzy na ten przykład tężnią za tężnią. Tzn. tęsknią za tężniami.
Publiczna toaleta na placu Niepodległości w Piotrkowie nie działa. Mieszkaniec, mimo uiszczonej opłaty, nie mógł skorzystać z miejskiego szaletu. Usterka szybko została jednak naprawiona przez pracowników ZDiUM.
Nikola Dytrych i Patrycja Wochna potwierdziły przynależność do ścisłej krajowej czołówki. Obie zapaśniczki AKS ponownie stanęły na podium mistrzostw Polski juniorek, które odbyły się w Chełmie.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątek (9 kwietnia) przed południem na ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie Trybunalskim. Między ulicami Źródlaną a Jasną, potrącony został rowerzysta.
Mieszkańcy ulicy Moryca w Piotrkowie walczą o kompleksową przebudowę drogi. Wzmożony ruch samochodów ciężarowych, tegoroczna zima oraz brak odwodnienia przyczyniły się do katastrofalnego stanu nawierzchni jezdni. Prowadzone są doraźne naprawy, które mają tymczasowo poprawić i utrzymać przejezdność. W środę z mieszkańcami spotkał się Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
O 25 pułku piechoty stacjonującym w Piotrkowie w okresie międzywojennym napisano już wiele. Ukazała się m.in. książka Dariusza Kamińskiego. Tymczasem o innej jednostce, 1 pułku strzelców konnych wiemy niewiele. Jednostka ta (sztab i jeden ze szwadronów) stacjonowała w naszym mieście w okresie 1815-1831. Brała też udział w wojnie polsko – rosyjskiej.
Od 20 marca, dokładnie od 10.37 mamy astronomiczną wiosnę. Wiosna w tym roku oznaczała też koniec Wiosny, która została wcielona do nowej partii lewicowej. Nazwę tejże znają właściwie tylko jej członkowie, z byłym piotrkowskim posłem Arturem Ostrowskim na czele. Dobre i to.
W całym kraju wprowadzono lockdown, co w wielkim uproszczeniu oznacza że prawie wszystko jest zamknięte. Jak wiemy z reklamy, słowo „prawie” robi różnicę, dlatego cieszmy się z byle czego – tzn. z tego, że jednak coś jest otwarte. Np. niektóre umysły.
W weekend młodzi zawodnicy Atletycznego Klubu Sportowego walczyli w Poznaniu, gdzie równocześnie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Polski. Złoty medal zdobył Michał Twardowski, a piotrkowscy zapaśnicy przywieźli ze stolicy Wielkopolski łącznie siedem krążków.
94 proc. wniosków taryfowych złożonych do RZGW przez samorządy zakłada podwyżki cen za wodę i ścieki - przekazał PAP prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Dodał, że wiele z nich jest nieuzasadnionych. W jego ocenie to niedopuszczalne, szczególnie w dobie pandemii, bo zużycie wody znacznie wzrasta.